Vypadá to, že svůj cíl představit vám aspoň padesátku ze všech ilustrátorů, animátorů a komiksářů, které na internetu nadšeně sleduji, jsem po letech nepravidelného publikování tohoto seriálu skutečně splnil. Ale vůbec se mi nechce končit. Takže až omrknete dnešní kreativní pětku, můžete se pomalu začít těšit na dva bonusové díly. V jednom vám ukážu, kam na ty nové úžasné kolegy pořád chodím, a ještě pro vás připravím erotický speciál! (Předchozí výběry si vychutnejte zde: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9.)

Moon
Sprejera (nebo aspoň bývalého) jsme tu ještě neměli. Moon je pseudonym, který si pro sebe zvolil francouzský umělec Olivier Menanteau. Období malování na zdi má dávno za sebou. Vystudoval uměleckou školu, živil se jako grafik a posléze i jako kreativní ředitel, ba dokonce grafický design i pět let vyučoval. Nejraději se však věnuje své vlastní tvorbě – kresbám a akvarelům s fantazijní tématikou, plnými barev, pohádkových kostýmů, bájných zvířat, rostlin a půvabných dívek.

Robert Romanowitz Art
To Robert Romanowitz začínal pro změnu jako architekt. Až po studiích ve Wroclawi se postupně propracoval k nezaměnitelnému malířskému stylu, kterým dnes díky internetu baví lidi po celém světě. Možná byste to neřekli, ale za všemi těmi jednoduchými veselými obrázky se skrývají roky hledání a experimentování s nejrůznějšími výtvarnými technikami a způsoby vyjádření. Kromě volného umění se Romanowitz samozřejmě věnuje i profesionální ilustraci a knížkám pro děti.

Stéphane Fert
Ilustrátor a komiksový tvůrce Stéphane Fert má za sebou svůj první grafický román Morgane, vracející čtenáře k artušovským legendám. Brilantně kreslí i maluje a jeho stylizace a práce s barvami je těžko napodobitelná. Sám ve svých kreacích nezapře inspiraci u slavných malířů Gauguina, Cézannea či Matisse. Jeho oblíbenými komiksáři jsou mezi jinými i u nás dobře známí Mike Mignola, Cyril Pedrosa nebo Frederik Peeters.

Qin Leng
Qin Leng se narodila v Šanghaji, později se přes Francii přesunula do Montrealu a dnes žije v Torontu. Jelikož i její otec byl výtvarníkem, vyrostla mezi obrazy a kresba je tak pro ni tím nejpřirozenějším způsobem sebevyjádření. Na škole studovala animaci a její filmy se dočkaly mnoha cen. V roce 2009 však ilustrovala svoji první knížku a od té doby už se nezastavila. Její knihy vycházejí v Americe, Evropě i Asii a i za ně sbírá nejrůznější ocenění a přízeň čtenářů všech věkových skupin.

Lenka Draws
Tolik šikovných ilustrátorů z celého světa a nikdo z domácích autorů. To nemáme v Česku žádné slušné blogery? říkáte si možná. Tak tedy – na úplný závěr vás seznámím s Lenkou Šimečkovou, pravděpodobně největší hvězdou světové výtvarné blogosféry s českou občankou v kapse. Svými desetitisíci fanoušky bezděčně zahanbuje i své pedagogy na Fakultě umění a designu Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Přitom dělá vlastně všechno proto, aby úspěšná nebyla – tvoří ponuré, introvertní komiksy a ilustrace, které v divákovi zrovna pozitivní pocit nezanechají. Jenže on ten její svět na pomezí fantasy, urban legends a surrealismu je tak fascinující, že nemůžete jinak, než se do toho jejího podivuhodného snového vesmíru znovu a znovu nořit.