Tenhle seriál vznikl na jednoduché myšlence – když to baví mě, třeba to zaujme i ostatní. Takřka denně sleduji stovky nejrůznějších kreslířů, karikaturistů, animátorů a komiksářů z celého světa, docela slavných i těch úplně neznámých. Na tom mi nezáleží. Jen se chci s vámi podělit o další pětici pozoruhodných výtvarníků, které byste jinak pravděpodobně neobjevili. A to by přece byla škoda. (Předchozí výběry si vychutnejte zde: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.)

vewn
Vzpomínáte si, jak jsem minule končil u dvou výtvarníků/výtvarnic, o kterých nevím vůbec nic? Podobně dnes budeme začínat. Netuším, kdo je Victoria Vincent, odkud je, co studuje, kde pracuje… Mladá animátorka točí skvělé kraťounké filmečky a z jejího blogu jsem nadšený. Miluju její divokou perspektivu, podivnou anatomii i barevnost, díky níž dosahuje ve svých obrázcích úžasnou atmosféru.

Kochalkaland
James Kochalka je jiné kafe. Umělec ze Springfieldu ve Vermontu je v Americe dobře známým autorem autobiografického komiksového diáře American Elf, v němž udělal hvězdy i ze svých nejbližších – manželky, dětí, domácích mazlíčků… V letech 2005 až 2007 vydával bláznivou sci-fi SuperF*ckers, v poslední době se věnuje hlavně seriálu Glorkian Warrior pro mladší čtenáře. Kromě toho učí a věnuje se vlastní rockové kapele. Sledovat jeho blog znamená zůstat aspoň trochu v obraze, co všechno Kochalka stíhá.

Cécile Dormeau
Francouzska Cécile Dormeau promovala v roce 2011 na École Estienne v Paříži. Od té doby se pohybuje v německém prostředí – pracovala jako grafička v Ogilvy One ve Frankfurtu, dnes působí jako ilustrátorka v Hamburku a Berlíně. Její blog je plný veselých kresbiček a gifů, na kterých defilují silné, neforemné dívky s chlupatýma nohama. Vše je velmi sebeironické a zábavné. Bavit vás může i na Instagramu.

Wren McDonald
Trochu podobný styl jako Ben Sears, o kterém jsem psal ve čtvrtém díle. Jenže Sears mezitím většinu svého obsahu zpoplatnil a Wren McDonald je tak kreativní! Kromě nejrůznějších sci-fi komiksů publikuje hlavně časopisecké ilustrace včetně The New York Times, The New Yorker či The Washington Post. Wren pracuje a žije v Brooklynu.

Natalie Andrewson
V Brooklynu žije i další moje oblíbenkyně – Natalie Andrewson. Vyrostla v Charlotte v Jižní Carolině a vystudovala umění a design v Ringling College na Floridě. Má blízko hlavně k žánru fantasy, ale věnuje se i časopisecké ilustraci, kreslení pozadí pro animované seriály, knižním obálkám, komiksům či plakátům. Na jejím blogu najdete desítky kreseb včetně nesmělých pokusů o ilustrace k Harrymu Potterovi.