Na otázku, co zrovna dělám, můžu teď s klidným svědomím odpovídat, že trápím zvířata. Se spolkem Pacienti IBD jsme vymysleli, že dětským pacientům uděláme největší radost, když jim ukážeme, že i zvířátka se občas musí potýkat se zdravotními neduhy. Takže teď kreslím žraloky s bolavými zuby, zebry s teplotou, lvy s bolavým bříškem, lišky s migrénou…

Na začátku mi to přišlo jako docela dobrý nápad. Ale když jsem se pustil do prvních zkušebních obrázků, začal jsem pochybovat. Není to týrání zvířat? Bude se to někomu líbit?

Nakreslil jsem tedy první tři ilustrace a poslal je klientovi v očekávání nejhoršího. Tedy že vymyslíme raději něco jiného. Překvapivá reakce přišla snad do minuty:

No, co Vám na to mám napsat … můj den je najednou řádově lepší. Ve sdružení už se rozjely fankluby Lev vs. Zebra. Je to krásné. Budu se těšit na zbytek.

Nestává se, aby byl zadavatel z prvních náhledů tak nadšený, že by je okamžitě věšel na Facebook, dlouho před tím, než bude finální produkt hotový. A když je můžou věšet na internet oni, můžu určitě i já :-) Třeba i vám řádově zlepší den.

P.S. Jo a půjde o pexeso, takže těch zvířátek bude nakonec dvaatřicet.

P.P.S. A s tím trápením němých tváří mám čisté svědomí. Vloni jsem přece kreslil i pro Obránce zvířat.