“… a ilustrátoři nebudou mít co žrát.” Právě tahle variace na slavnou repliku Stelly Zázvorkové z Hřebejkových Pelíšků se nejčastěji objevuje v souvislosti se zbrusu novým programem, který za vás zadarmo a během pár vteřin nakreslí všechno, na co si vzpomenete.

Načmáráte myší třeba tohle…

AutoDraw_pes1

… a on za vás nakreslí sedícího psa.

AutoDraw_pes2

Anebo z těchle nesmyslných čárek pochopí…

AutoDraw_traktor1

… že jste měli na mysli čoudící traktor.

AutoDraw_traktor2

Jakkoliv chápu nadsázku z úvodní hlášky o ilustrátorech okupujících úřady práce, opravdu se o svůj job nebojím. Naopak jsem nadšený z toho, že si teď každý, komu ve školce řekli, že na kreslení nemá talent (jako kdysi mně), může “nakreslit” opravdu cokoliv. Přednášející oživí nudné prezentace, studenti referáty a všichni, komu se zrovna nechce pracovat, můžou nad programem dlouhé hodiny prokrastinovat. Jste-li opravdu vynalézaví, můžete to dělat vtipně a bavit lidi kolem sebe nečekanými pointami. Ti nejkreativnější z vás pak třeba začnou tvořit celé komiksové příběhy… Svět teď může být veselejší a hravější než kdykoliv předtím!

Já jsem si pohrál třeba tak, že jsem vzal pár svých kresbiček ze hry Party Alias Junior a bavil jsem se tím, jak si s nimi program AutoDraw poradí.

A ještě, než se na ty výtvory podíváte, musím vás ujistit, že ilustrátoři nejen, že neskončí na dlažbě, ale dostávají naopak od Googlu skvělou pracovní příležitost: můžou totiž programu nabídnout své vlastní kresby.


AutoDraw_delfin AutoDraw_chobotnice AutoDraw_opice AutoDraw_papousek AutoDraw_vrtacka AutoDraw_kufr AutoDraw_hamburger AutoDraw_motorka AutoDraw_traktor