Prostřednictvím programu Adopce na dálku pomáhá Arcidiecézní charita Praha 25 let – tedy od roku 1993. První indičtí školáci, kteří usedli do lavic díky podpoře českých dárců, jsou dnes už třicátníci, a díky vzdělání našli dobré pracovní uplatnění. Během posledních 25 let zaplatili Češi vzdělání 32 tisícům dětí ze sociálně slabých rodin v osmi zemích světa.

To jsem nenapsal já, to jsem si půjčil z oficiální zprávy.

Jarmila Lomozová z Arcidiecézní charity Praha mi k tomu ještě napsala:

Na rozdíl od jednorázových akcí (také velmi potřebných) jako je pomoc při humanitárních katastrofách nebo projektech, kde se potřebným koupí např. dárek k Vánocům, tady jde o mnohaletou podporu. Dárce často podporuje vzdělání dítěte deset, patnáct nebo i víc let, od první třídy po učňák nebo vysokou školu. Mladému člověku tím změní celý život. Děti v našem programu jsou z chudých rodin, máma a táta často neumí ani číst a psát. Nemají peníze na školné pro děti. A jejich syn nebo dcera najednou vystuduje, získá kvalifikovanou práci. Moc všechny dárce obdivuji za takovou nezištnost pomáhat dlouhodobě někomu na druhém konci planety k lepší budoucnosti!

Tahle sympatická paní se na mě před časem obrátila, jestli bych k výročí adopcí na dálku nezkusil vymyslet motiv na plátěné tašky. Tak jsem zkusil jednoduchý obrázek holčičky s aktovkou na zádech, velkou tužkou a velkým srdcem.

Adopce_na_dalku_tisk

Přestože barevnost byla od začátku daná (černá barva v kombinaci s červenou z loga charity), stejně jsem trochu zamotal lidem v nadaci hlavy množstvím možných variant…

Adopce_na_dalku_varianty

A samozřejmě jsem hned vyrobil i koláž pro lepší představu, jak to bude nakonec celé vypadat.

Adopce_na_dalku_Cloth-Bag

Když se vrátíte k úvodní fotce, to už fotomontáž není. To mi z Arcidiecézní chartity Praha poslali tři hotové tašky na ukázku.

Chtěli byste takovou tašku nosit?

S prodejem je to těžké, protože nadace má v tomhle ze zákona poněkud svázané ruce. Ale můžete popřemýšlet nad tím, jestli by nestálo za to podpořit na dálku školu pro nějaké dítě v Indii, Ugandě nebo Zambii. Stálo by vás to jen pár stovek měsíčně.

Anebo mi napište, nějak už to s těmi taškami vymyslíme ;-)