Na rozdíl od našich luhů a hájů v cizině platí, že ilustrátor, který si nevede blog a pravidelně neukazuje fanouškům svoji práci v různých stupních vývoje, jakoby ani neexistoval. Sám denně sleduji desítky kolegů z celého světa, ale potěšit se pěknými obrázky, které přinesou optimismus a pohodu do všedního dne, můžete i vy. Třetí pokračování mého seriálu o těch nejlepších inspiračních zdrojích na světové blogoscéně je tady (zde je první a druhé).

Featherbed
Laura Park z Chicaga je můj dnešní objev. Její oficiální stránka Singing Bones (ano, skutečně zpívající kosti) zrovna nefunguje, ale Lauřinu aktuální tvorbu můžete sledovat na Flickeru. Najdete tam jak ukázky z jejích knih a dalších zakázek, tak i roztomile sebedehonestující kresby a komiksy z vlastního života. Určitě jste stejně jako já nevěděli, že v Chicagu funguje sympatická parta kreslířů pod názvem Troubble Club. Dělají společné komiksové jamy a další blbiny jen tak pro radost. Za zmínku rozhodně stojí komiks na pokračování Infinite Corpse, na jehož vzniku se do dnešního dne podílelo neuvěřitelných 468 autorů!

Kim Clements
Škoda, že tahle blondýna z Londýna nevykrmuje svůj blog houževnatěji. Baví ji hlavně mimozemšťani, ale i její oblíbení interpreti jako Freddie Mercury, Elton John nebo Tina Turner. Proklikejte si to, stojí to za to!

Across the Yumiverse
Roztomilá slovní hříčka uvádí blog úspěšné a ceněné autorky z Los Angeles. Jmenuje se Yumi Sakugawa a kreslí skvělé knížky jako třeba I Thing I am in Friend-love with You, Your Illustrated Guide to Becoming One with the Universe nebo Mundane Fortunes for the Next Ten Billion Years. Komiksy a obrázky, které sdílí na svém blogu, často přesahují do oblasti meditace a duchovních nauk. Stejně jako její knížky. Everything you need is inside!

Blah, blah, blog
Neméně úspěšným komiksářem je Kanaďan Joe Ollmann tvořící v Hamiltonu v Jižním Ontariu. Jeho kniha This Will All End in Tears získala prestižní Doug Wright Award za nejlepší kanadský komiks roku 2007. Od té doby prý nic, přestože vtipný autobiografický počin Mid-Life o muži, který se díky své druhé výrazně mladší ženě stane ve čtyřiceti znovu otcem, by si to určitě zasloužil.

Bloch’s Blog
Začínal jsem dneska úplně novými objevy, na závěr vám představím pána, který mě baví už hodně dlouho. Není divu, Serge Bloch kreslí už přes třicet let! Od vyloženě dětských ilustrací a knížek (jenom jeho knižní řada Max et Lili dosáhla 90 vydaných svazků!) se postupně prokreslil k neobyčejnému minimalistickému stylu, kterým udivuje čtenáře takových periodik, jako jsou The Washington Post, The Wall Street Journal nebo The New York Times. A sbírá za ně ceny po celém světě. Jestli vás baví, pokochejte se pestrým výběrem z tvorby i na jeho oficiální stránce.