Hledáte na internetu skvělé ilustrace nebo komiksy a nevíte, kde začít? Zkuste to na blozích, které nadšeně sleduji já. I tentokrát jsem pro vás připravil pestrou směsici nejrůznějších stylů a neobyčejných osobností z celého světa. Pokud jste je ještě neviděli, zkuste i umělce z předchozích dílů mého seriálu (1. díl, 2. díl, 3. díl).

Hetamoe
Nevím, jak vy, ale já o portugalské výtvarné scéně nemám právě dokonalý přehled. Znám však Hetamoe (nebo taky ヘタモエ). Její obrázky jsou zřejmě stejně ujeté jako ona sama a já jsem z nich unešený. Stejně jako z produkce jejích lisabonských kamarádů skrývajících se pod pseudonymy André Pereira, Astromanta a Mao, s nimiž se spojila do Clube do Inferno. Prostě čistokrevný úlet!

Gemma Correll
To Gemma Correll je z úplně jiného těsta. Větších hvězd, než je ona, byste na internetu moc nenašli. Její geniálně jednoduché obrázky oslovují statisíce lidí po celém světě. Jenom její stránka na Facebooku se brzo vyšplhá na 300 000 fanoušků. Kromě toho můžete sledovat její komiksový deníček, ještě jeden blog, výtvarný notýsek a pravidelné aktualizace na dalších čtyřech sociálních sítích! Gemma je zjevně k neutahání…

How Are You I’m Fine Thanks
Hvězdnou kariéru rozjela i sympatická zrzka z Los Angeles jménem Noelle Stevenson. Znát ji však můžete i pod pseudonymem Gingerhaze, který používala dřív. Kromě svého vlastního superúspěšného komiksu Nimona stíhá psát scénáře i pro komiksové giganty Marvel a DC Comics. Na jejích oficiálních stránkách se můžete potěšit spoustou půvabných ilustrací a přečíst pár povedených komiksů.

Free Ben Sears
Aby to nebylo jen o ženách (Můžu já za to, že jsou tak dobrý?): Ben Sears z Louisvillu je nejenom ilustrátor a komiksář, ale i designer a fotograf. Podle oborů činnosti, které vás právě zajímají, si můžete jeho blog hezky filtrovat a kochat se.

Lee Gatlin’s Tumblr
Lee Gatlin mi trochu připomíná Richarda Thompsona, jen je trochu odvázanější. Nakouknout vás nechá i do svého skicáku, volně k dispozici jsou i jeho komiksy pro Flagpole Magazine.