Seriál věnovaný nejrůznějším ilustrátorům z celého světa, kteří zdarma sdílejí své práce na internetu, se u vás těší nemalé oblibě. Jsem tomu rád. I když to, co vám tu představuji, je doslova kapkou v moři. Talentovaných kreslířů, malířu a komiksářů jsou statisíce, já jich mám ve své RSS čtečce sotva několik stovek. A vám jich dovedu představit jen pár desítek. Ale stojí to za to, občas se pokochat skvělými kreacemi výtvarníků, přestože tvoří třeba na opačné polokouli. Mrkněte se i na předchozí díly: 1., 2., 3., 4., 5.

Sam Alden
Tomuhle kloučkovi je teprve sedmadvacet a už má doma dvě ceny Ignatz Awards (největší talent a nejlepší komiks) a jeho komiksové knížky se celkem pravidelně umísťují mezi americkými bestsellery. Největší úspěch zatím zaznamenal s opusem It Never Happened Again, jeho nejnovějším počinem je knížka s názvem New Construction. Přes všechny úspěchy se oregonský rodák komiksy neživí. Pracuje v Los Angels pro Cartoon Network, kde aktuálně kreslí storyboardy pro show Adventure Time.

Matthew Houston
O Matthewovi Houstonovi se toho na jeho webu moc nedozvíte. Při googlování jsem akorát narazil na jeho jmenovce z Londýna, který se živí tetováním. Náš Matthew je však z Mesy v Arizoně, hned vedle Phoenixu. Jeho styl je velice originální a intuitivní. I on sám přirovnává svoji spontaneitu k vystrašeným pravěkým lidem čmárajícím na zdi svých jeskyní lovecké motivy. Ano, jeho tvorba je poněkud bezútěšná… Pokud vím, vydal zatím dvě knihy vlastním nákladem: Phone Book a Understanding the Young, Dumb, and Unwilling. Obě jsou vyprodané.

Chris Schweizer
Třetí Američan, třetí komiksák. Než se vrhl na komiksy vyzkoušel si práci hotelového manažera, promítače, hlídače v ústavu pro duševně choré, stavaře, myče aut, barmana, zpěváka v kostele, loutkáře, kickboxera, pracovníka v továrně na palačinky a další bizarní zaměstnání. Dnes je však muž s nepřehlédnutelným knírkem spojený hlavně s komiksovou sérií The Crogan Adventures, jakési historické fantasy. Té Chris vede speciální blog.

Wandrille
Francouz Wandrille Maunory se jako zaměstnanec Cartoon Network Europe věnuje kreslení storyboardů. Kreslený seriál The Amazing World of Gumball, na kterém pracuje, už má za sebou čtyři sezóny. Pochybuji však, že je jeho zaměstnání aspoň z poloviny tak zajímavé jako jeho osobní blog plný divokých kreseb, rychlých skic ze zápisníku, drobných malůvek a pozoruhodných nápadů.

Corine Mucha Comics
Zpátky za Atlantik. Corinne Mucha studovala ilustraci v New Jersey, dnes žije v Chicagu a věnuje se – jak jinak – komiksům. I její komiks The Monkey in the Basement and Other Delusions už dosáhl na Ignatz Awards, úspěšné byly i knížky My Alaskan Summer a Freshman: Tales of 9th Grade Obsessions, Revelations and Other Nonsense. Zatím poslední autobiografický komiks se jmenuje Get Over It! I její blog je plný krátkých komiksových postřehů ze života. Určitě vyzkoušejte!