Po pauze způsobené vloženým seriálem o tom, jak se stát profesionálním ilustrátorem, můžete posedmé nahlédnout do světa mých oblíbených ilustrátorů, komiksářů a animátorů z celého světa, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, ale podle mě si zaslouží vaši pozornost. Jednu věc však musím přiznat: název mého seriálu je přece jen trochu zavádějící. Rozhodně nejde o žebříček žádných slavných ilustrátorů. Mezi známé a úspěšné umělce, jakými jsou třeba Lewis Trondheim nebo Shaun Tan, se nezdráhám zařadit i úplně neznámé studenty, amatéry nebo řadové storyboardisty ve velkých studíích. Prostě proto, že se mi líbí. Omrkněte je všechny: 1., 2., 3., 4., 5., 6.

Hanna K. draws
Po Mattiasu Adolfssonovi a Anně Syvertssonové mířím potřetí do Švédska, kde jsem objevil i Hannu K. Nyströmovou. Stejně jako mnoho dalších výtvarníků, které sleduji, se motá kolem animovaných seriálů. Vystudovala animaci ve Fellingsbro a teď kreslí storyboardy pro seriál Adventure Time, ke kterému se připojila v sedmé sezóně. Ale nejen to. Pro Adventure Time vloni napsala a nakreslila i dvaatřicetistránkový komiks Adventure Time: 2015 Spoooktacular. Pokud se vám její blog líbí, nezapomeňte omrknout i její prezentaci na Deviant Artu a dejte jí follow na Twitteru.

Paula Assadourian
Radost a nadšení na vás dýchne i z kresbiček Pauly Assadourianové. Původem Mexičanka vystudovala uměleckou školu v kanadském Vancouveru, žije v Californii a aktuálně se těší na výměnný umělecký pobyt v Pařiži. Při práci pro Sony Pictures si občas natočí i vlastní animovaný filmeček. Najdete ji i na Instagramu  a Twitteru.

Man Arenas
I Španěl Man Arenas pracuje v animačním průmyslu a dotáhl to zjevně dost daleko (Arenas je však už padesátník). Ve Walt Disney Animation Studios má absolvent Académie royale des Beaux-Arts v Bruselu na starosti vizuální vývoj. Takže byste od něj nejspíš nečekali něco, čemu sám říká “komiksové básně”, nádherné akvarelové ilustrace a v poslední době i brilantní portrétní karikatury. Určitě si však pošmáknete na jeho skicách k poslednímu filmovému hitu Zootropolis: Město zvířat.

Kanekoya
A na závěr dvě malá tajemství. O tomhle autorovi nevím s ohledem na jazykovou bariéru vůbec nic, kromě toho, že žije a tvoří v Japonsku. Je to muž nebo žena? Čert to vem. Ty ilustrace jsou podle mě naprosto perfektní. Tak si je užijte.

Turn de Cassette
Záhadou je pro mě i projekt Turn de Cassette. Netuším, kdo na tenhle blog tak hezky kreslí, třebaže komunikuje v angličtině. Jestli něco zjistíte, dejte mi vědět.