Všichni se mě pořád ptají na mé vzory, na inspiraci. Chtějí slyšet nějaká jména. To není vůbec jednoduché vybrat pár jmen, když sledujete stovky výtvarných blogů z nejrůznějších koutů světa. A k tomu ještě existuje Pinterest, Flickr nebo Behance… Mám pocit, že skvělých ilustrátorů jsou milióny. Takže tu mám pro vás aspoň dalších pět zajímavých blogů. Už popáté (1. díl, 2. díl, 3. díl, 4. díl).

L.
Všestrannou Leïlu Courtillon z Paříže jsem objevil teprve nedávno. Na jejím blogu zjistíte, že perfektně ovládá nejrůznější techniky. Nadšení budete jak z jednoduchých skic v notýsku nebo na ošuntělém papíru, tak i z výborných photoshopových ilustrací. Občas se předvede i jednoduchou animací a nebojí se pochlubit i komerčními filmy.

HERPICH(S)
Tom je podle stručného popisku na blogu bývalý character designer, zatímco v současnosti se zabývá psaním a tvorbou storyboardů pro Cartoon Network v Los Angeles. Na blogu ale ukazuje mnohem zajímavější věci – skici, nápady, kresby, komiksy a samozřejmě i ukázky ze storyboardů. Pro začínající kreslíře budou nejcennější návody na nejrůznější triky a vychytávky, na které při své práci přišel.

Dan Hipp
Dan Hipp je další profík, který už má za sebou práci pro Warner Bros. Animation, Cartoon Network, Wired, DC Comics, Random House a další prestižní značky. V současnosti maká na seriálu Teen Titans Go, což mu však nebrání v tom, aby si na svém blogu vtipně nepohrál se StarWars, Pixarem, Godzilou nebo Totorem. Vtipnej chlapík!

Chiara Benedetti
Teprve čtyřiadvacetiletá Italka Chiara Benedetti se taky motá kolem filmu. Umí 2D i 3D animaci, narodila se v Modeně, žije v Miláně. Její blog je plný nejrůznějších stylů a technik, kresebných a malířských pokusů, skic a nápaditých postaviček. A to ještě stíhá dojíždět do Reggio Emilia, kde učí Concept Art na mezinárodní komiksové škole!

Jo Bandini
Bandini je francouzský komiksář. Na blogu má ale hlavně nejrůznější kresbičky, ilustrace, drobné ukázky, pokusy, karikatury… Má svěží styl a spoustu nevšedních nápadů. Narodil se v Paříži, vloni mu bylo čtyřicet, stejně jako mně. A mimochodem – Bandini je pseudonym.