Tohle je jediný díl, který se kompletně odehrává u Černých doma. Kdyby byly takové všechny, měl bych práce na večerníčku jen zlomek – stačilo by pár desítek pozadí místo pár stovek. Ale zase bych si to tak neužil. Ostatně Bezhlavá láska je podle mě v mnoha ohledech jedním z nejzajímavějších a nejlepších dílů, takže si ho dnes večer na ČT2 a ČT :-D nenechte ujít!

Jak je to s těmi pozadími? Použili jsme mnoho z těch, která „hrála“ už v předchozích dílech. Když se děj odehrává v noci, stačí obrázek jen přebarvit. Jenže jsme v bytě Černých objevili úplně novou místnost – maminčin podkrovní ateliér. Spousta nepořádku, obrazů, barev, knih… A spousta možností, jak do večerníčku zase dostat nějaké ty sotva postřehnutelné vtípky. Takže mamince visí na stěně moje vlastní autokarikatura. A na protější stěně akt bílé paní! Asi zamlada…

Taky se nám sem bezvadně hodil obraz plný sladkostí pro Bílou paní, který se nevešel do prvního dílu (že Bílá paní nejí nic jiného než jídlo z obrázků, jste si již nepochybně všimli, a v příštím díle to způsobí pěkný poprask).

A bezhlavý rytíř? Všimněte si, že má rezavý nejenom knír. Tranzistorové rádio, které jsem mu přimaloval do obrazu, aby mu nebylo smutno, zaregistruje patrně jen ten, kdo si večerníček nahrává a pak ho zkoumá políčko po políčku…

Stejným způsobem se budete muset podívat i na závěrečné titulky. Během několika vteřin se v nich odehraje celý staletý příběh bezhlavé lásky.

Předcházející díly mého seriálu o tom, jak vzniká večerníček:

Bílá paní na hlídání
Konec strašení
Poplach v ráji
Výchovný koncert
Dinohrátky

 

Dlouho jsme řešili, jestli pracovním oděvem paní Černé budou montérky nebo plášť

I tu sebemenší věc jsem musel do večerníčku nakreslit

Maminčin podkrovní ateliér

Maminka si v ateliéru pověsila i Vhrstiho autoportrét ;-)