Ač na ní už několik měsíců intenzivně dělám, moje příští autorská kniha vyjde – když se to povede – v roce 2020. Tak vám musím ty informace dávkovat postupně, abych si nevystřílel munici. Už víte, že jsem na ní podepsal lukrativní smlouvu a že ji píšu v Excelu.

Dneska vám prozradím, že hlavní postavou budu já.

Nejenže budu hlavním hrdinou celé knížky, ale jako hlavní postava budu dokonce vystupovat pod mým vlastním jménem. Tedy žádný pseudonym. A moje skutečné jméno bude figurovat i v názvu knihy.

Já, autor. Já, hrdina. Já v titulu. Já, já, já… Zdá se vám to poněkud sebestředné? A proč by si vůbec někdo chtěl takovou knížku kupovat? Proč by měl nějaký nakladatel něco takového vydávat, podepisovat na to dopředu smlouvu, a ještě si být skoro jistý, že to bude bestseller s desítkami tisíc prodaných kusů?

Dobře, prozradím jednu věc, která vám z toho udělá v hlavě úplný maglajz: Ta knížka nebude ve skutečnosti ani trochu o mně…

Cože? Takže jsem kecal? Nebo hlavní postava knížky nebude hlavní postavou knížky? Co tam teda jako bude dělat? Nebo co to má vlastně znamenat?

Všechno, co jsem napsal, je naprostá pravda. Ale víc (zatím) neřeknu. Pracuju na té knížce celé dlouhé měsíce s vědomím, že je to jedna z nejpozoruhodnějších věcí, kterých jsem se ve svém spisovatelském a ilustrátorském životě dopustil.