Žasl jsem, co je to za krásu,
když jsem ji kreslil z profilu.
Potom jsem ji vzal i z ánfasu,
dal jsem jí za to Kofilu.
Z profilu

V džínách

Z vašich reakcí na odtajnění první stránky mého notýsku jsem vyrozuměl, že byste možná rádi viděli další. Tak tady jednu máte. Pořád ještě docela cudná, že? Ale třeba časem dojde i na větší nestydy, budete-li chtít ;-)
Holky z notýsku

Mám v notýsku pár kresbiček půvabných dívek a žen, a protože je léto, někdy i trochu neoblečených. Mohl bych je tady postupně ukazovat, ale nejsem si jistý, jestli se to hodí. Dejte mi vědět (na Facebooku, Twitteru či Google+), jestli by vás to bavilo. A když ne, holt v tom notýsku zůstanou :-)
Jak jsem si v lázních kreslil

Ve Františkových Lázních měli minulý týden festival kresleného humoru. Celý týden jsem se tam rekreoval, odpočíval, četl a taky trochu kreslil. Velice se mi hodilo, že jsem ranní ptáče. V časných ranních hodinách je všude klid a nikdo vás neruší. (Pokračování textu…)
15 věcí, které se mi povedly v roce 2015

- Dožil jsem se čtyřicítky.
- Dostal jsem Cenu Bohumila Polana.
- Byl jsem jednou z hvězd komiksového festivalu SIS 2015 ve Stockholmu.
- Náš večerníček Bílá paní na hlídání mluví francouzsky!
- Ocitl jsem se ve finále Novinářské ceny jako jeden ze tří nejlepších tvůrců kreslených vtipů v Česko-Slovensku. A dvakrát jsem vyhrál národní soutěž o Vtip měsíce.
- Moje vtipy prezentoval na titulní straně norský server tOOns MaG, kresbu mi publikovali v německé knížce Je suis Charlie. Kreslenými vtipy jsem bavil i čtenáře Rodiny a školy, Mediažurnálu, Vita nostra revue… O kresleném humoru jsem psal do přílohy Respektu a pro festival Jeden svět.
- Ilustroval jsem knížku Jiřímu Žáčkovi Odemyky zamyky. Dostalo ji třicet tisíc loňských prvňáčků a můžete si ji číst i na Vhrsti.cz. Druhou knížkou s mými ilustracemi, která vloni spatřila světlo světa, je Strašidelná škola.
- Mám nové webové stránky. Kromě spousty článků a obrázků tu můžete číst Žáčkovy básničky, hrát si s omalovánkami nebo objevovat skvělé ilustrátory z celého světa.
- Mám novou stránku na Facebooku. Twitter, Google+ a Pinterest beze změn ;-)
- Moje cvičebnice Prázdninová škola vyšla v Polsku.
- V Plzni, loňském městě evropské kultury, jsou moje obrázky doslova všude.
- Vidět jsem byl i v Hradci Králové a projít si s mými obrázky můžete i novou naučnou stezku v Jarově.
- Nakreslil jsem dvě báječné hry pro děti.
- Opět jsem jezdil po celé republice a besedoval s dětmi v knihovnách a školách (jednou i ve Stockholmu). I letos jsem vystupoval s Plzeňskou filharmonií.
- Snažil jsem se zkrátka dělat svět hezčí.
Deníček beze slov

Začátkem srpna jsem si každý den do notesu nakreslil nějakou blbinu, která souvisela s tím, co jsem právě dělal. Je to fakt zábava. Kdyby to člověk vydržel, vznikl by z toho úžasný deníček beze slov. (Pokračování textu…)
