Každoroční předvánoční rébus můžete elegantně rozlousknout nenapodobitelnými dárky plnými pozitivní energie. Ano, teď vám prozradím, co jsem našel doma ve skříni a z čeho budou vaši blízcí pod stromečkem jásat. Pokud jim chcete udělat radost, pište mi.

nej-vecPrvní český autobiografický komiks Nejdůležitější věc na světě vyšel v malém, exkluzivním nákladu, takže ho doma hned tak někdo nemá. Ideální dárek pro všechny senzitivní čtenáře a nadšence pro poezii všedního dne ověnčený Cenou Bohumila Polana a dalšími 15 důvody, proč ji musíte mít doma. Jinde nesehnatelné!

hrnkyOblíbená večerníčková postava úplně nahá! Co už bych měl pro vás vymyslet originálnějšího? Hrnky se svlečenou Bílou paní na hlídání děti neocení, ale dospělí z nich pijí s mimořádným potěšením.

slunce-1Nedávno jsem si vydal CD se třemi profesionálně nahranými písničkami Slunce si modrou pluje lodí. Z energie, která z nich sálá, jsou mnozí trochu naměkko.

prazdninyProstřední, nejobjemnější a pro mě i nejosobnější knížka z jinak totálně vyprodané trilogie se jmenuje Prázdniny v nebi. Vyšla už před šesti lety, a jestli si myslíte, že ji po takové době seženete ještě někde jinde, tak jste bláhoví.

johankaZachraňme Johanku! je dech beroucí počin kamarádky Kateřiny Richterové, která napsala nádhernou pohádku s hlubokým ekologickým poselstvím pro svoji nemocnou dceru a nechala ji namluvit Kryštofem Hádkem. Zaplatila a vlastním nákladem vydala skvělou audioknihu dávno před tím, než byly audioknížky v módě.

steklacNašel jsem ještě pár knížek Vojtěcha Steklače ze série Pekelná třída, které znáte s ilustracemi Adolfa Borna. Ale v těchhle jsou moje obrázky! Můžu vám nabídnout už jen Aleš & spol.,
Bohoušek & spol. a Zlatou kreditku. No dobře, když bude třeba, možná vyštrachám i nějaké další…

knizky2Rád se s vámi podělím i o knížky O Vendulce a drakovi s parádními obrázky Lukáše Fibricha, komiksovou Bílou paní na hlídání, překvapivou Strašidelnou školou a podivuhodnými Pověstmi středních Brd.

rlaMám tu i Půl kopy pohádek a pověstí z Plzeňského kraje, Půl kopy do kopy pohádek a pověstí z celých Čech i Dva tucty plzeňských pohádek a pověstí. Tu poslední jen díky tomu, že vyšel dotisk. Poslední Přehršle pohádek a pověstí z celých Čech už nemám ani já. Měli jste být rychlejší.

A pak jsou tu ještě další milé věci, které si ale musíte koupit jinde. Určitě zkuste hry do auta nebo Logorelo. Na učení angličtiny je nejlepší Miram Family.

odemyky_zamyky_1Vy, kteří jste se prokousali až sem, si můžete zkusit napsat o básničky pro děti Jiřího Žáčka. Naše společná knížka je neprodejná, ale třeba se nějak domluvíme ;-)

Tak. A máte Vánoce v hrsti!