Předchozí díl končil bouřkou, dnešní díl bouřkou začíná. Sledujte i dnes večer premiérový díl seriálu Bílá paní na hlídání na ČT2 a ČT :-D.

U Černých v kuchyni se řeší, jak kluky zabavit, když je venku bouřka. V otevřené pohádkové knize se odehraje zcela samostatný animovaný příběh. Velmi podivný – o líbání draků…

Pak už je třeba kluky jen obléknout do deště a můžeme vyrazit do muzea. Kluci samozřejmě rozbijí několik vzácných exemplářů pravěkých ještěrů, a když je má Bílá paní začarovat do původní podoby, poradí si s tím tak trochu po svém…

Drak, který měl mít jednu hlavu z brontosaura, druhou s tyranosaura rexe a třetí z pterodaktyla, vypadal příšerně. Takže nakonec po muzeu běhá a chrlí plameny klasický pohádkový drak. A v závěrečných titulcích defilují nejen výše zmínění ještěři, ale i jejich méně známí a neméně zajímaví kolegové – triceratops, stegosaurus, protoceratops, oviraptor, euoplocephalus, iguadon, dimetrodon, dromaeosaur… Tohle je na práci výtvarníka – a nejen večerníčkového – úžasné. S každým novým obrázkem si neobyčejně rozšiřujete obzory!

Do muzea jsem umístil i téměř neviditelný odkaz na mé milované Šneky. Na stěně u vchodu totiž visí šnečí Thomas Alva Edison.

Předcházející díly mého seriálu o tom, jak vzniká večerníček:

Bílá paní na hlídání
Konec strašení
Poplach v ráji
Výchovný koncert

 

Blesk!

Z pohádky o líbání draků

Zahrají si kluci v klobouku nebo v kapuci?

Další pohled do hlavní haly muzea

Tohle je pravděpodobně euoplocephalus