Dneska začíná všechno úplně stejně jako v prvním díle. Paní Černá jede na zámek vrátit zrestaurované obrazy. Její rozhrkané dodávce se jako vždycky zaseknou přední dveře. Stejně jako v prvním díle jdou kluci okamžitě strašit do věže, zatímco kastelán chytí Uriáše, aby pak zase musel zachraňovat maminku. Jen na poli před zámkem se nepase kráva, ale ovce. Taky zámek už je opravený a lešení je pryč. Nově zrestaurovaný obraz s pečínkou, kterou Bílá paní snědla, taky dlouho nevydrží. Hlavně však na všechny na zámku čeká překvapení. A noc bude divoká… Sledujte dnes večer předposlední díl večerníčku Bílá paní na hlídání na ČT2 nebo na Déčku.

Kluci spí obvykle v pyžamech, ale na zámek se mnohem líp hodí noční košile. A zloděje budou honit policajti.

12_Typy_

Za pozornost stojí i některé z nových obrazů, které jsme na zámku ještě neviděli. Třeba Hamlet s nakousnutým jablkem. Nebo hned ten vedle se sluníčkem v domě, který jsem zrovna kreslil pro časopis.

12_hamlet

Maminka mluví ze spaní. A jakoby se jí zdálo, co se teprve stane, pronese větu, kterou řekne až v příštím díle. A Uriáš mezitím míří do obrazu kostela, kterým prolétne do zámecké kaple. A není to kostel ledajaký, je to kostel svatého Vavřince u nás ve Strašicích.

12_kostel

Erotické napětí mezi Bílou paní a Krutihlavem graduje, až se Bílá paní červená. Kde jsou časy nevinné Bezhlavé lásky

12_eroticke_napeti

Na závěr ryzí interní televizní vtípek: Zloděj je nakonec chycen a po sejmutí kukly odhalen jako animátor Vít Pancíř. A jaké překvapení – právě v okamžiku, kdy se na obrazovce objeví titulek s jeho jménem :-)

12_zlodej_animator