Začalo to veselým honěním chodbami starého zámku, ale od té doby je to čím dál strašidelnější. Už jsme tu měli souboj s rozzuřeným drakem či padající hlavu rezavějícího rytíře, tentokrát se děti můžou těšit na skutečný horor! Sledujte i dnes premiérový díl večerníčku Bílá paní na hlídání na ČT2 a ČT :-D.

Kluci mají raději bláznivý Halloween než poklidné dušičky. Ještě, než si vyrobí pořádnou strašidelnou dýni, způsobí Bílá paní pěkné pozdvižení v místním supermarketu. Na cestu jsem musel vymyslet teplejší oblečení pro kluky i pro maminku (Bílé paní není zima nikdy).

Ani místní obchod jsem si nedovolil kreslit vyloženě z hlavy. V jednom nejmenovaném rokycanském supermarketu vůbec netuší, že jsem se tam jednou vydal s foťákem a tajně si fotil regály, pokladny, vstupní dveře a vůbec všechno, co jsem do večerníčku potřeboval.

Znovu jsem si kreslení okořenil drobnými žertíky. Uvnitř i venku na supermarketu visí spousta podivuhodných plakátů („Do obchodu s umytýma nohama.“ „Jezte mrkev, je levná.“ atd.). Obchod taky nabízí plechovky s lahodnými šneky. A ryze interním vtípkem je slečna pokladní – do této role jsme obsadili naši kolegyni Lenku Boháčkovou. Jde dost možná o první ženskou večerníčkovou postavu s výrazným tetováním…

Asi vůbec nejšílenější výjev v celém seriálu čeká na ty nejbystřejší diváky v okamžiku, kdy se Bílá paní vrací z noční pochůzky na střeše. V maminčině ateliéru, kterým během vteřiny prolétne, stojí na štaflích místo bezhlavého rytíře úplně jiný obraz…

Mimochodem – všimli jste si, jak od začátku seriálu pracujeme s ročními obdobími? Začali jsme v létě, minule začal podzim, teď už popadalo skoro všechno listí ze stromů a zítra budou Vánoce.

Předcházející díly mého seriálu o tom, jak vzniká večerníček:

Bílá paní na hlídání
Konec strašení
Poplach v ráji
Výchovný koncert
Dinohrátky
Bezhlavá láska

 

Pozdní podzim

Jedna třetina z délky ulice, kterou jsem musel nakreslit, aby mělo maminčino auto kudy jet do supermarketu 

Kdopak z ní bude mít asi největší radost? 

Fotodokumentace z mé tajné výpravy… 

 Podzimní oblečení pro maminku a kluky, vedoucí prodejny a hlavní hvězda