Jmenují se Švydki strily, Červenáček je Červoňuch a Rychlonožka Švydkonižka. Ukrajinským dětem, které k nám utekly před válkou ve své zemi, rozdávají zadarmo ikonický český komiks i s vysvětlením, co to vlastně jsou ty skautské bobříky.

Pocta zabitým ženám

Nayera Ashrafová byla egyptská studentka, které prořízli hrdlo před stovkami zděšených přihlížejících. O tři dny později přišla o život v kampusu soukromé univerzity v Ammánu Imana Rashidová. Den na to byla ubodána jordánská studentka Lubna Mansourová. Hluboké znepokojení nad násilím páchaným na ženách vyjádřila jedenatřicetiletá dubajská ilustrátorka Nourie Flayhanová. Nakreslila potréty mrvtých dívek a rozpoutala tak na sociálních sítích potřebnou debatu o právech žen v arabském světě.

Jak američtí karikaturisté bojují proti zákazu potratů

Jistě jste zaznamenali, že americký nejvyšší soud v pátek zrušil ženám právo na potrat a co se kolem toho všeho semlelo. Mnozí američtí karikaturisté se tématu samozřejmě velmi vyhraněně chopili. Pár z nich najdete na příklad v The Washington Post.

V USA vyjde první komiks vytvořený umělou inteligencí

Malíř Carson Grubaugh zadal počítačovému programu pro tvorbu obrázků podle klíčkových slov LaMDA přednášku C. S. Lewise The Abolition of Man. Vznikl tak první komiks na světě vytvořený umělou inteligencí. Vyjde ve Spojených Státech 26. října Léta Páně 2022.

Zajímavé rozhovory: