Už dlouho jsem nenapsal nic nového o tajemné knížce, na které jsem pracoval skoro celý loňský rok, a ještě pořád nevyšla. Dnes vám tedy prozradím další indicii, která – jako obvykle – ještě více zamlží, co to vlastně bude za zvláštní knihu.

Nedílnou součástí knížky totiž bude zvuk. Všechny texty namluvil během 3 dubnových dnů v jednom pražském studiu Tomáš Hanák. (Kromě jeho hlasu však v knížce zazní velká spousta dalších zvuků a hudby.)

Měl jsem tam být jako autor taky, ale kvůli celostátní karanténě jsme považovali za vhodné, aby bylo ve studiu co nejméně lidí. A tak zvukař vymyslel a zrealizoval “telemost”, takže jsem mohl být při natáčení přítomen, i když jsem celou dobu seděl ve svém ateliéru.

Všechno ostatně vidíte na úvodní fotce. Zatímco Hanák předčítá, my v Brdech ve dvou kontrolujeme, jestli všechno říká správně, a užíváme si, když občas něco přečte po svém, protože je to pak mnohem zábavnější. A tu a tam se na dálku dohadujeme, jestli jsem všechno napsal dobře a jestli by se to nemělo opravit.

A mimochodem sám Tomáš Hanák bude v knížce taky zvěčněn.

Tohle je nejspíš poslední z řady článků, které o té epochální knize nastolují víc otázek, než kolik dají odpovědí. Ale příště, přátelé, příště už vám prozradím, jak se bude knížka jmenovat. A možná i ukážu, jak bude vypadat, abyste ji v knihkupectvích našli.

Počkat. Tahle knížka se přece v knihkupectvích vůbec prodávat nebude!

Tak a teď máte zase o čem přemýšlet :-)