Odpověď je jednoduchá: Vůbec netuším, jak jsem k tomu přišel. Proč zrovna já? Proč zrovna doprava? Nevím.

Začalo to před dvěma lety, když jsem pro Albi kreslil Hru do auta – designoval jsem vlastní volant a postavičku “pana Airbaga”. O rok později jsem vymýšlel rovnou celá autíčka/krabičky i s posádkami a stovku nejrůznějších věcí, které můžou děti při cestě z auta vidět.

Letos mě oslovili konkurenční Dino Toys. A co byste řekli? Ano, šlo o dopravní výchovu pro předškoláky. Na nic jsem se neptal a vrhnul se do kreslení plánu města, křižovatek a dopravních značek. A aby to nebyla nuda, navymýšlel jsem si tam zase spoustu blbin – frontu na zmrzlinu, formule, sprejery, tyranosaura, dědečka prchajícího z nemocnice, úředníka na koloběžce nebo maminku, co si spletla dítě s pejskem. A po přechodu pro chodce se nám procházejí samotní Beatles!

Připadá-li vám důležité, aby se vaše děti orientovaly na silnici, zahrajte si s nimi Dopravní výchovu pro předškoláky. Můžete se pustit do klasického pexesa, kde dvojici vytvoří dopravní značka přiřazená k situaci na silnici. Ve druhé hře pak s kostkou a autíčkem jezdíte přímo ulicemi města. A že i v tom městě najdete další skryté legrácky, tím si u mě můžete být jistí ;-)


_Hraci_plan_velky_3_bezramu

Prehled