Co a proč jsem nakreslil na stránku o jídle v mé interaktivní mluvící knize Už vím jak, jste si prohlédli. Teď se můžete mrknout na to, jak se taková věc vymýšlí a kreslí.
Když všechny výrobní procesy poctivě nastudujete, rozvrhnete si velmi zhruba, co byste všechno chtěli čtenářům říct a pokusíte se to nějak logicky poskládat na stránku.
Jste-li s tím spokojení, začnete si úplně jednoduše skicovat bloky domů a továren.
Když se vám zdá, že se do prostoru všechno dobře vešlo, začnete kreslit lidi, stroje a dopravní prostředky, zpřesňujete kontury domů, kreslíte střechy a okna, kolem nich vedete silnice a potoky, sázíte stromy a keře a vymýšlíte si spoustu blbin, jen aby to čtenáře bavilo a nebyla to jen bohapustá edukační nalejvárna.
Pak už to stačí všechno jenom obkreslit…
…a vybarvit.
Jenže to ještě pořád není všechno! Teď musíte všechny věci, lidi i zvířata podrobně popsat. Každý z nich bude mít v kouzelné mluvící tužce svůj základní popis, rozšířený popis a zvuk či přímou řeč. Tak podrobně popíšete všechny procesy, které se na stránce dějí. A když už jste si jistí, že jste řekli všechno, můžete si vymýšlet vtípky a blbinky. A taky kvízy, na nichž si děti s tužkou vyzkouší, jestli už všechno dobře znají. Píšete to všechno do tabulky v excelu, která má 6 sloupců a – v případě této dvoustrany – 129 řádků.
Možná sem zase zkusím dát i nějaké video, abyste viděli, jak to pak s mluvící tužkou všechno funguje.