Jak funguje elektronická tužka, se kterou můžete číst moji novou knížku Už vím jak, vám prozradí v Albi. Jednoduše řečeno je to elektronický snímač a reproduktor v jednom, který reaguje na jakékoliv místo na kterékoliv stránce a říká přesně to, co má být v dané části obrázku řečeno. Jak je to vůbec technicky možné, vám prozradím já. Přímo v knížce. Mimochodem je to vůbec poprvé, co nakladatel svolil veřejně prozradit jejich know-how. Právě v mojí knížce!

Jak se to ale všechno seběhlo?

Pokud jste se už nechali ohromit mými statistikami počtu postav a dalších věcí, které jsem musel do své knížky nakreslit a pečlivě popsat, už víte, že knížka obsahuje nejenom popisy, ale i přímé řeči všech 652 lidí. A k tomu ještě stovky dalších zvuků, ruchů a dokonce i hudebních ukázek.

Všechny lidské zvuky a promluvy má na svědomí Tomáš Hanák. Vrátil se právě z dovolené na Kubě (možná nevíte, že v dětství na Kubě 2 roky žil) a v době nejtužší karantény přijel do úplně nového studia a všechny moje texty (pod mým dálkovým dozorem) perfektně namluvil.

Knížka Už vím jak je ryze naučná. Úzkostlivě jsem se snažil, aby to dětské čtenáře neotravovalo, ale bavilo. To proto jsem hlavní postavou celé knihy učinil mé vlastní malé já. A nakonec stejně přijde Hanák a řekne: “Já mám z Vojty mindrák. Mít doma takhle chytrý dítě musí bejt strašný.”

Jsem opravdu rád, že tahle práce nezanechala na panu Hanákovi žádné psychické následky. Knížka totiž na svých šesti dvoustranách obsahuje – a teď se něčeho podržte – neuvěřitelných 2 500 samostatných zvukových stop!

Příště už vám detailně ukážu celou první kapitolu!