Dneska se bude hrát fotbal. A cestovat v čase do středověku. Omrkněte ukázky a večer se těšte na vysílání večerníčku Bílá paní na hlídání od 18:45 na ČT2 a na Déčku.

Zatímco včera se pošťák na motorce ještě musel vyhýbat posledním zbytkům tajícího sněhu, dneska už všechno krásně kvete nejen venku, ale i v obraze Bílé paní.

10_Kvetouci_obraz

Vlaštovky radostně poletují. Takhle jsem nakreslil, že mají vypadat.

10_Vlastovka

Na stadionu je plno. Víte, co to dalo práce nakreslit tolik lidí? A všimli jste si, že kvete i fotbalový trávník? A tatínka z čekárny, na kterého jsem vás včera upozorňoval? Za chvíli bude kopat penaltu.

10_Stadion

Náhodou si pamatuju, když jsem kreslil tyhle fanoušky. Bylo to totiž při mém pobytu na Slovensku.

10_Fanousci

A takhle vypadá „stadion“ na zámku Bílé paní ve středověku. Oproti dílům odehrávajícím se na zámku v současnosti bylo třeba stavbu trochu upravit, ale za tribunou to stejně není moc vidět. A pořád všechno kvete.

10_Tribuna

Asi jste si nevšimli Jana Žižky z Trocnova ve třetí řadě úplně vlevo, že? Zato mnich ládující se buřty hned za rozhodčím vám sotva unikne.

10_Tlusty_mnich

A když jsme u rozhodčího – rozdíl mezi současným a středověkým je jen v oblečení a účesu.

10_Rozhodci

Kazimíra a Bořivoje znáte z několika předchozích dílů. Dneska poznáte i jejich neméně povedeného tatínka.

10_kazi_bori_soucasnost

A po přenesení do minulosti…

10_kazi_bori_minulost

Vymýšlet barvy a dresy týmů Slavoje a Hvězdy v minulosti i současnosti mě moc bavilo. Kostýmy, dřevce, štíty, stany, koně… A elegantní Krutihlav v barvách Slavoje. Vzpomínáte si, jak byl rezavý a zašlý, než maminka jeho obraz zrestaurovala?

10_Drevce_stity_lego_Krutihlav