Úspěšné tažení černobílého komiksu o Aloisu Nebelovi ani devět let po svém vzniku zdaleka nekončí. Minulý týden otevřeli výstavu v bruselském Muzeu komiksu (Centre Belge de la Bande Dessinée) a díky úspěšnému filmu vychází komiks ve Francii. Další vysněnou stanicí autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 je prý teď Velká Británie.
Nové komiksy:
Stan Sakai: Vesmírný Usagi (Crew)
Masaši Kišimoto: Naruto 16: Poslední boj (Crew)
Jaroslava Šálková, Jiří Hrdlička / Marko Čermák: Plamínek / Boj o zlato (Václav Vávra)
Výstavy:
13.–28. února 2014, Galerie Bulharského kulturního institutu, Klimentská 6, Praha 1:
Bulharský komiks
18. února – 1. dubna 2014, Krásný Ztráty, Náprstkova 10, Praha:
Bára Klimešová: …můj milý cestovní deníčku…
Ceny:
SPACE Prize Winners
Graphic Novel:
1. Matt Dembicki: Xoc: The Journey of a Great White (Oni Press)
2. District Comics: An Unconventional History of Washington, DC (Fulcrum Publishing)
3. Jeff Zwirek: Burning Building Comix (Imperial Press)
3. Jason Walz: Homesick (Tinto Press LLC)
General Category:
1. A. Mayerhoefer / S. Kumpf: Ragged Rider: Tales of a Cowboy Mummy (So How ‚Bout Comics?)
2. Chris Charlton / David Hollenbach: Black Heart #1 (Assailant Comics)
3. Michael Neno: The Signifiers #1 & 2 (M.R.Neno Productions)
Minicomic / Short Story:
1. Ryan Claytor: Better Together (Elephant Eater Comics)
2. Joseph Remnant: Blind Spot #2 (Self-Published)
2. Pam Bliss: Perpetual Motion (Self-Published)
Webcomic:
1. Lee Cherolis / Ed Cho: Little Guardians
2. Tim Fuller: Zombi Marge Comix (Hooha Comics)
3. Derek Baxter / Brian Canini: Mixed Drink Wednesday (Drunken Cat Comics)
ComicsAlliance Reader Choice Awards
Best Writer: Matt Fraction (Hawkeye, Sex Criminals, Satellite Sam)
Best Cover Artist: Mike Del Mundo (X-Men: Legacy)
Best Editor: Scott Allie (Hellboy in Hell, B.P.R.D.)
Best Design: David Aja (Hawkeye)
Best Colorist: Matt Hollingsworth (Hawkeye, Wolverine, The Wake)
Best Artist: David Aja (Hawkeye)
Best Writer/Artist: Michel Fiffe (Copra)
CBC Bookie Awards: Graphic Novel / Comic Book:
Michael Deforge: Very Casual
Geneviève Castrée: Susceptible
Ray Fawkes: The Spectral Engine
Julie Delporte: Journal
Seth: Palookaville #21
Narozeniny:
Carlos Nine (*1944), argentinský výtvarník a sochař
Matt Groening (*1954), americký kreslíř, tvůrce Simpsonových a Futuramy
Tom Peyer (*1954), americký scenárista
Bill Williams (*1964), americký výtvarník