Za těch pár měsíců, co se intenzivně věnuji vlastní virtuální galerii/blogu WORDLESS CARTOONS, jsem přišel na několik zajímavých věcí. A jednou z nich – ne-li tou vůbec nejzajímavější – je zjištění, že lidem, kteří se rozhodnou mi přispívat na kreslení, překvapivě málo záleží na tom, co za svůj příspěvek dostanou. Nekecám! 

Pro ty z vás, kteří nevědí: WORDLESS CARTOONS je můj kreslící projekt na Patreonu. Vymýšlím na něj humorné bezeslovné obrázky, které nikde jinde k vidění nejsou a nebudou. Lidé si mohou vybrat, kolik peněz mi budou každý měsíc automaticky platit za přístup do této exkluzivní galerie (a svou podporu mohou samozřejmě kdykoliv ukončit).

Dal jsem si ohromnou práci se škálováním částek, kterými mě mohou zájemci o mé obrázky podpořit, a hlavně dárky, které za ně dostanou. Možností mají v tuhle chvíli hned šest. A odměn, které za svoji podporu dostávají, je ještě mnohem víc. Jenže, jak už jsem napsal, o ty odměny jim zase až tolik nejde. Zjistil jsem, že prostě záleží na tom, jakou měsíční částkou mě chtějí podporovat. Teprve potom začnou pořádně zjišťovat, kolik za to uvidí obrázků a v jaké kvalitě nebo jestli jim třeba budu kreslit na přání.

Chcete mě taky podpořit? Chcete se bavit kreslenými vtipy, které nikde jinde neuvidíte? A podíváte se nejdřív pořádně na to, co všechno ode mě budete na oplátku dostávat, nebo si prostě vyberete částku od 3 do 100 eur, kterou mi chcete pravidelně přispívat? 

Ať tak či onak, za vaši podporu budu velmi vděčný. A jsem přesvědčený, že i vám bude tahle symbióza přinášet radost do života. Aspoň u mých dosavadních podporovatelů tomu tak je.