Jako každý rok, i letos adventní kalendář České televize přepečlivě vymalovala moje milá kolegyně Lucie Lomová. A jako vždycky najdete mezi hrami a dalšími aktivitami, které se v kalendáři každý den odkrývají, jednu moji. Bílé Vánoce se rozjely právě dneska. V jednoduché hře si můžete vybrat z celkem patnácti vánočních stromků, adventních věnců a perníčků, a pak si je kreativně ozdobit. Pomáhat vám bude Bílá paní a Uriáš (pochopitelně hlasem Marthy Issové). V adventním kalendáři se hra skrývá u dětí, dívajících se zvenku do sálu.

Jelikož jsem veselá kopa, můžete si na stromek pověsit třeba kartáček na zuby, ohryzek nebo zmrzlinu. Adventní věnec pak vyšperkovat nůžkami, lebkou, budíkem nebo malou žlutou ponorkou. Na perníčky jsem vám připravil pestrý výběr ksichtíků a čokoládového sypání. A protože jednou vám to rozhodně stačit nebude, na konci na vás pod obrázkem vaší kreace číhá záludné tlačítko “hrát znovu”.

Původně měla být ta hra pro děti, ale já stejně vím, že si ji nejvíc užijou dospělí. Ostatně stejně jako celý adventní kalendář, do kterého Lucie ukryla taky spoustu skvělých vtípků.


Bile_Vanoce_Menu

Bile_Vanoce_Stromek_2

Bile_Vanoce_Venec_2

Bile_Vanoce_Pernik_2