Už pár měsíců se rozrůstá moje exkluzivní galerie luxusních bezeslovných kreslených vtipů, kterou jsem nazval WORDLESS CARTOONS. Co se za tu dobu ukázalo (nebo spíš potvrdilo), vás neudiví: Je extrémně těžké získávat lidi, aby si zaplatili těch pár eur a vstoupili do mého království jemného, decentního humoru a milých obrázků. 

Lidé jsou překvapení nejspíš hlavně tím, že by měli za kreslené vtipy platit, byť jen symbolickou částkou. Všude se přece humor podává plnými hrstmi a zadarmo. Tak proč bych za něj zrovna já chtěl dostávat vaše peníze?

Třeba proto, že chcete podpořit svého nejoblíbenějšího kreslíře a sami si dělat radost novými obrázky každý týden.

Ale o tom jsem psát nechtěl. Chtěl jsem jen napsat, že dobře vím o tom, že jsem se pustil na neorané pole. Dělám teď něco, co je velmi neobvyklé a překvapivé.

Buďte si však jistí, že kreativní byznys touhle cestou směřuje a brzy začne houfně přibývat výtvarníků, muzikantů i literátů, kteří se budou stále častěji pokoušet o výdělek právě tímhle způsobem. Budou nabízet exkluzivní obsah svým nejvěrnějším fanouškům, vymýšlet pro ně krásné odměny a jejich publikum bude z tohoto až intimního spojení těžit nevídané bonusy. Podobné, jaké už první patroni dostávají ode mě. 

Tohle je trend, který bude za pár let běžný. A vy si budete moci vybírat, které ze stovek nejrůznějších umělců budete chtít podporovat na jejich cestě za tvůrčí svobodou.

Zkuste to už dneska a podpořte… prozatím třeba právě mě.