Už nejsem jediný, kdo u nás doma píše a vydává knížky. Když se před naším domem objevila paní redaktorka Nejedlá s obrovskou krabicí čerstvě vytištěných knížek, právě v tu chvíli skončil můj spisovatelský monopol.

Moje žena napsala knihu. A ne ledajakou. Je to totiž Nejlepší kniha o miminku… A jakoby to nestačilo, hlavní hvězdou díla je naše dcera Karolína.

Když novopečení rodiče odcházejí z porodnice, často nenarazí na nikoho, kdo by jim řekl, jak se s takovým miminkem zachází, kdo by poradil, jak dítěti pomoci s bolavým bříškem nebo zdánlivě bezdůvodným pláčem. Nikdo je nenaučí miminko nenásilně uklidnit, správně chovat, držet, relaxovat. Vždyť to někdy nevědí ani sami doktoři, kteří místo jednoduché rady předepisují miminkům kvůli zploštělým hlavám šílené helmičky a s nepodstatnými malichernostmi je posílají podstupovat nepříjemnou Vojtovu metodu. A pak do toho přijdou prarodiče se svými zaručenými radami, a to je kolikrát úplná pohroma.

Tak proto vznikla Nejlepší kniha o miminku… Knížka, kterou Katka napsala spolu s fyzioterapeutkou Janou Knězovou, je plná praktických tipů pro rodiče, jak správně podporovat zdravý vývoj a spokojenost svých miminek.

Pořiďte si ji, pokud ji právě potřebujete. Zjistíte, že pointa toho zdánlivě samolibého názvu je ve skutečnosti nesmírně dojemná a láskyplná. A pořiďte ji všem kolem sebe, kteří mají doma miminko, nebo se na něj právě chystají. Nic užitečnějšího pro ně udělat nemůžete.