Ani nevím, proč jsem při zběžném rolování instagramovým feedem považoval autora těch úžasných snových obrázků za muže. Až později jsem si všiml, že jde o autorku. A k mému dalšímu překvapení jsem až při psaní tohohle článku zjistil, že ač jí sleduje bezmála půl milionu lidí, není Felicia profesionální ilustrátorkou. Všechny ty nádherné obrazy kreslí po večerech a nocích, zatímco přes den pracuje jako designérka průmyslových výrobků. Mimochodem i jí navržené hračky mi připadají podivuhodné.

Její obrázky v často jednoduché jednobodové perspektivě jsou plné snových obrazů. Opuštěný nahý panáček je očividně autorčiným alter egem a fantastické věci, které se kolem něj dějí, jsou odrazem její citlivé duše. Ač obrázky vypadají, jako by byly malované akvarelem, ve skutečnosti dociluje autorka nezaměnitelné atmosféry pomocí barevných fixů.

Mimořádně zajímavou tvorbu Američanky ze San Francisca můžete kromě Instagramu sledovat třeba i na Tumblru, koupit si její tisky na platformě Society6 a stejně jako mě ji můžete podporovat pravidelnými příspěvky na Patreonu.

Chcete-li, omrkněte i další inspirativní umělce, které jsem pro vás objevil na Instagramu:

Dave Garbot
Thomas Wellman
Masha Pryanichniková
Nan Lawsonová
Shinji Tsuchimochi
Mike Lowery
Julia Famułová
Terry Runyanová
Moon
Claudia Sahuquillová