Tohle se mi na dnešní době fakt líbí – všichni ilustrátoři, stejně jako muzikanti nebo jakýkoli jiní umělci, mají stejné podmínky. Nikoho nezajímá, jakou jste vystudoval školu, kolik knih už jste ilustroval, jak moc zasloužilý umělec jste. Vaše práce se buď líbí nebo ne. Když se mě někdo zeptá na moje výtvarné vzory, odpovídám upřímně, že vlastně nevím. Sleduji na Instagramu slovutné umělce i studenty. Je mi to jedno.

Třeba o téhle slečně nevím vůbec nic. Sama o sobě napsala do profilu jen: “Je mi 19 a kreslím.” (Teď už vyhodila i tu číslovku, zřejmě proto, aby to nemusela každý rok přepisovat.) Když si projedete historii jejího profilu, vypadá to, že umělkyně ještě tak trochu hledá, jakému tématu se bude věnovat. Najdete tam více či méně stylizované postavy a postavičky i realistické portréty, zátiší i zvířata. Ale všechny skvělé! Poslední měsíce hltám každou její novou stylizovanou krajinku, kterým se taky věnuje. Nádhera!

Kromě instagramového účtu si Julia pečlivě vede i blog a nabídku kvalitních tisků, které si od ní můžete koupit. Jestli o ní dokážete zjistit něco víc, dejte mi vědět. A dejte si i moje předchozí instagramové objevy: Dava Garbota, Thomase Wellmana, Mashi Pryanichnikové, Nan Lawsonové, Shinji Tsuchimochiho a Mika Loweryho.