Pro plzeňskou knihovnu kreslím (nejen) novoročenky už strašně let. Vždycky si vyberou nějaké významné výročí, které nás v příštím roce čeká, a k němu pak něco vymyslíme. V minulosti jsem kreslil třeba Mauglího, Rychlé šípy, Tři mušketýry a letos pány Hanzelku se Zikmundem.

Trochu problém nastává, když se pak k výsledku vyjadřuje v knihovně a všech jejích odděleních příliš mnoho lidí, protože každý má nějaký nápad či vylepšení, často samozřejmě protichůdné… Vyšel jsem vstříc s několika kosmetickými změnami. Naštěstí jsem v tomto případě nakreslil popředí a pozadí zvlášť, takže to šlo docela dobře.

Nečekaně milý problém nastal letos s novoročenkami v tiskárně. Omylem nám jich vytiskli o stovky kusů víc. Toho v Knihovně města Plzně využili k tomu, že kromě oficiálních partnerů a přátel dostávali novoročenky i mile překvapení čtenáři, kteří si v adventním čase přišli půjčit něco na čtení.


Vlevo jedna z variant, vpravo obrázek bez popředí – tedy prostý pohled do plzeňské Smetanovy ulice směrem od Branky (Plzeňáci bezpečně poznají).

PF2019_KmP_var

A tady je popředí samostatně.

PF2019_KmP_HZ

Výsledkem je jako každý rok pohlednice formátu A6.

PF2019_KmP_fotka