Nejspíš bych se měl na svých stránkách vychloubat jen samými úspěchy, že? Jenže když nám v neděli začal advent, vzpomněl jsem si na jeden svůj obrázek. A v souvislosti s ním se mi vybavuje úryvek z Cimrmanova Aktu:

BEDŘICH: Co byste za něj chtěl, mistře?
ŽÍLA: Není dokončen. A nikdy nebude.
LÁĎA: Tedy to je škoda, pane Žílo.

Šlo o zakázku pro agenturu, která chtěla naším adventním kalendářem okouzlit mladoboleslavskou automobilku Škoda Auto. A tak jsme na sklonku léta vymýšleli, jak zjednodušeně – trochu pohádkově a trochu vánočně – na jednom obrázku čtyřiadvaceti výjevy ukázat dětem, jak se vyrábí miliontý vůz Fabia.

Času bylo málo jako vždy, takže jsme se dohodli, že obrázek ukážeme nedokončený, ale maximálně rozpracovaný, aby se dámy a pánové z Mladé Boleslavi nadchli a těšili se, jaká to bude nádhera, až to bude hotové. U toho jednání jsem osobně nebyl, ale podle všeho se moc nenadchli… Za to vy se teď můžete podívat, jak to celé vznikalo, a pokochat se všemi detaily, které jsme tam měli pro děti připravené.

První skica se v agentuře nelíbila. Vždyť to vůbec nevypadá jako továrna! Taky bychom měli podnik rozdělit na dvě budovy – výrobní a administrativní. A tak jsem zkonstruoval tohle.

Na žlutých plochách administrativní budovy budou pracovat manažeři, konstruktéři či designéři, v modré továrně pak budou dělnící vyrábět auto. To už bylo přijato nadšeněji a já začal vymýšlet výseky na čokolády, do kterých se pak budu muset trefit všemi výjevy z daných provozů.

Jak jste si všimli, musel jsem ještě trochu rozšířit administrativní budovu, aby se mi tam všechno vešlo. Čísla výseků mi do obrázku vepsali v agentuře a pochopitelně jsem k tomu dostal očíslovaný seznam všech patřičných činností. Takže jsem mohl konečně začít kreslit.

A pořád si hlídat výseky.

Po několika věcných přípomínkách jsem skicu překreslil…

… a vybarvil.

A k tomu všemu jsem dostal za úkol vymyslet maximálně jednoduché vystřihovánky panáčků z kalendáře.

Vždycky, když chcete udělat něco hezkého a dáte do toho spoustu pozitivní energie, je vám pochopitelně líto, když to nakonec nevyjde. Na druhou stranu však musím přiznat, že díky férovým podmínkám, na kterých jsme se s agenturou dohodli, jsem měl tuhle téměř dvoutýdenní práci slušně zaplacenou. A vy si můžete prohlížet dál ;-)