Ještě jednou pošleš tak slabý vtip a přestanu si tvoje obrázky předplácet.

Přestože mi něco podobného nikdo z předplatitelů WORDLESS CARTOONS nikdy nenapsal, vždycky, když kreslím nový vtip, musím na to myslet. Bude se tenhle obrázek líbit? Nebude někomu připadat málo vtipný, špatně nakreslený, odfláknutý, nesmyslný, hloupý…?

Ke kreslení samotnému žádnou velkou motivaci nepotřebuju. Dělám to rád. Ale ten strach, aby se moji patroni necítili podvedení nebo zklamaní, ten mě extrémně silně motivuje k tomu, abych si na každém jednom obrázku pro WORDLESS CARTOONS dával maximálně záležet. Abych nic nepodcenil, abych o každém námětu dlouho přemýšlel a snažil se ho kresbou, kompozicí, barvami nebo úhlem pohledu ještě víc vyšperkovat. Je to vlastně tenhle malý obyčejný strach, který mě nutí kreslit ty nejlepší vtipy, jakých jsem schopen, tak nejlíp, jak to dokážu.

Nejsem si jistý, jestli je tohle ideální motivace, ale vím, že mě to žene k tomu, abych ze sebe vymáčknul vždycky to nejlepší. I proto se nezdráhám prohlašovat, že WORDLESS CARTOONS je exkluzivní galerie mých nejlepších obrázků. Dělám všechno pro to, aby to byla pravda. A minimálně ze strachu z toho nikdy neslevím.

Předplaťte si WORDLESS CARTOONS – dva vtipy týdně ve vašem e-mailu a velkou galerii dalších fórů kdykoliv k dispozici. Buďte těmi, kdo mě motivují k těm nejlepším obrázkům, a komu za pár korun měsíčně můžu kouzlit úsměv na tváři a přinášet do života dobrou náladu.