Tenhle mimořádný kalendář vznikl jako vzpomínka na předčasně zesnulého zakladatele firmy 42 Financial Services a jeho smyslu pro humor. Inspirován svou oblíbenou knižní pentalogií Stopařův průvodce po galaxii neváhal podle ní pojmenovat ani seriozní finanční společnost. A každý rok vymýšlet s fotografem Filipem Komorousem bláznivý sci-fi kalendář. I po jeho odchodu z převážně neškodné planety pokračuje firma s fotografem v téhle podivuhodné tradici.

Letos se Filip, se kterým se známe nějakých dvacet let, rozhodl, že mu s tím pomůžu. A tak jsme začali vymýšlet situace, ve kterých jsme stavěli do interakce zaměstnance firmy s mými černobílými kresbičkami. Průběžně jsem Filipovi posílal své představy o tom, jak a z jakého úhlu potřebuji mít lidi nafocené. A je vidět, že stejně, jako jsem se při kreslení bavil já, tak se i při focení bavili všichni zaměstnanci. K vybraným pózám jsem pak dělal finální kresby.

Rozhodně jsem nechtěl od nikoho obkreslovat, takže jsem si všechny postavy i objekty vymyslel zgruntu po svém. Nechybí Vogoni, depresivní robot Marvin, vír totální perspektivy, restaurant na konci vesmíru, továrna na planety, babylonská rybka ani pangalaktický megacloumák. Ba ani na myši jsme nezapomněli.

Na stolní kalendář je výsledek nečekaně velký – nějakých 36 cm na šířku a 22 na výšku. Jelikož je kalendář dvoutýdenní, kreseb je celkem 28.

Tak sbohem a dík za všechny ryby…

P. S. Omlouvám se Filipovi za svoje fotky, které vypadají, jako kdyby neuměl fotit. Opak je pravdou. Moje fotky kalendáře z mobilu jsou špatné, ty jeho v kalendáři jsou samozřejmě perfektní.

Kalendar_P_20181210_145621_vHDR_On

Kalendar_P_20181210_145641_vHDR_On

Kalendar_P_20181210_145801_vHDR_On

Kalendar_kolaz