Dnes večer vyhlásí Poplach v ráji. Z právních důvodů jsme obchod, v němž se příběh odehrává, nemohli označit zlidovělou značkou Zverimex, proto se jmenuje Ráj zvířátek, a kluci v něm dnes nadělají pořádnou rotyku. Na ČT2 a ČT :-D sledujte dnes večer druhý díl našeho večerníčku Bílá paní na hlídání.

Vůbec poprvé se ocitáme doma u Černých, o tom bude ještě v dalších dnech řeč. Nejvíc zabrat mi dal určitě městský park s dětským hřištěm. Na začátku do něj hlídač kluky nepustí, ale pod závěrečnými titulky si to užijou.

Nakreslit zvířátka je to nejmenší, ale připravit všechna pozadí z interiéru tak, aby se zvířata do klecí, akvárií a terárií dobře vešla, aby vše bylo na svém místě, postavy se mohly v prostoru dobře pohybovat, překrývat věci v pozadí a naopak se schovávat za předměty v popředí, a nic nikomu nepřekáželo, to znamená nakreslit pro jedno pozadí velkou spoustu obrázků, které pak musíte lepit v počítači do vrstev.

Není asi taky moc večerníčků, které by se odehrávaly v kostele. Ačkoliv jím kluci s Bílou paní proletí během tří vteřin, stejně si člověk pěkně pohraje s klenbou, výzdobou a pochopitelně panem farářem. Jako by nestačilo, že mu nad hlavou létá strašidlo, ještě jsem za něj přimaloval Adama a Evu. Hádejte, co mají asi tak na sobě…

Všimněte si taky, že třeba cukrář, cukrářka a maminky z parku, se nakonec na obrazovce vůbec neobjeví. Ano, i o velkém množství zbytečně nakreslených obrázků je tahle práce.

Úvodní díl mého seriálu o kreslení večerníčku si můžete přečíst tady, zajímavosti o tvorbě prvního dílu jsou k přečtení a pokoukání zde.

 

Pohled na dům Černých jsem od tohoto letního s dalšími díly překresloval přes různé pozdně letní a podzimní varianty až po zasněženě vánoční. O nočních a bouřkových variacích nemluvě.

Celkový pohled na dětské hřiště. Takhle ho ve večerníčku neuvidíte. 

Večer můžete spočítat, kolik z původně plánovaných postav se ve druhém díle vůbec neobjeví. Nápověda: je jich většina.

Chudák buldok ve večerníčku štěká jen za plotem a není ani pořádně vidět. Tak si ho užijte aspoň tady. 

Jeden z pohledů do Ráje zvířátek.