Kdysi dávno, těsně potom, co jsem si vymyslel ten pošahaný pseudonym a rozhodl se, že se stanu slavným komiksovým autorem, poslal jsem svoje první komiksy do již tehdy kultovního evropského časopisu Stripburger. Ten publikuje nezávislé komiksy z celého světa už od roku 1992. A – světe, div se – oni ty moje první neumělé pokusy opravdu otiskli! A díky tomu objevili nového komiksáře Vhrstiho i doma v Česku.

Od té doby jsem ve Stripburgeru ještě párkrát publikoval, třeba vybrané komiksy z Nejdůležitější věci na světě. A jeden z redaktorů časopisu k nám dokonce kdysi přijel na návštěvu…

Naposledy mě napadlo do Stripburgeru poslat svůj “nahatý” komiks Jak přijít na nudapláži o sebevědomí. Minulý týden přišly se Slovinska autorské výtisky. Mám z toho radost. Můžu si tak přečíst i spoustu zajímavých komiksů od autorů z Francie, Španělska, USA, Chorvatska, Anglie, Finska nebo Portugalska. K mému překvapení není můj komiks zdaleka z těch nejodvážnějších. Našel jsem tam sexuálně mnohem explicitnější kousky. Ostatně hlavním motem tohoto čísla je FOREVER YOUNG!