Už nějakou dobu pracuju na projektu, o kterém jsem dosud zarytě mlčel. Rozhodl jsem se vstoupit na území, ze kterého se tisíce mých kolegů, kreslířů a ilustrátorů z celého světa, odplazily s nepořízenou jako spráskaní psi. Počáteční nadšení brzy vystřídalo trpké vystřízlivění, až nakonec hodil umělec tužku do žita.

Jde o Patreon – internetovou platformu, na které nejen výtvarní umělci, ale i muzikanti, fotografové, spisovatelé nebo filmaři prezentují svou práci fanouškům. V čem je háček? Všichni ti fanoušci autorovi za přístup k jeho umění platí. Měsíčně. Částkou, kterou si sami zvolí.

Ochota širokého publika platit za to, že můžou vidět moje obrázky, na jedné straně. Na druhé straně schopnost nabízet dlouhodobě tak zajímavý produkt, který bude stát za to. To je, oč tu běží.

O tom je a bude můj nejnovější, dlouho utajovaný projekt WORDLESS CARTOONS. Každý týden nakreslím a pověsím na Patreon minimálně jeden exkluzivní obrázek. Ten nejlepší a nejpromakanější, jakého budu schopen.

Pomalu tak bude vznikat plnobarevný magazín nebo spíše virtuální galerie mých nejlepších bezeslovných vtipů. A jako ve většině světových galerií, bude stát u vchodu pokladna, kde vám milá paní prodá vstupenku, přesněji řečeno permanentku. S permanentkou, jejíž platnost se každý měsíc automaticky obnovuje, dokud neřeknete dost, máte vždy volný přístup ke všem exponátům.

Ale to není všechno.

Podle výše částky, kterou budete ochotní každý měsíc za volný přístup do galerie platit, můžete získat mnoho dalších mimořádných výhod. Můžete mít obrázky ve vysokém rozlišení pro tisk, můžete každý měsíc dostávat e-mail se všemi novými obrázky najednou, uvidíte i přípravné kresby a skici, nakreslím vám vaši vlastní karikaturu, stanete se hrdinou/hrdinkou svého vlastního vtipu… Zajímavých odměn za váš zájem tam najdete mnohem víc.

Pouštím se do velkých věcí s velmi nejistým výsledkem. Ale nehodlám to vzdát. Otázka na vás je, zda vám to za to stojí.