S mými kreslenými vtipy a komiksy jezdí Plzeňáci ve vozech městské hromadné dopravy už nějakých deset let. Letos jsme to ale rozjeli ve velkém! Dopravní podnik přichystal kampaň, ve které vysvětluje cestujícím, že pořídí-li si celoroční předplatné, můžou jezdit po celé Plzni, kamkoliv se jim zlíbí, za směšných 11 korun denně. Moje obrázky ilustrující hlavní myšlenku teď Plzeňáci vídají jako velkoplošné polepy na tramvajích, trolejbusech a autobusech.

Když jsem pro město Hradec Králové ilustroval kampaň pro pěstounskou péči, napsal novinář Ivan Hanousek, že to na tamním autobusovém terminálu vypadá jako ve Vhrstilandu. Nevím, jak by teď glosoval to, co se děje v plzeňských ulicích. Mně je každopádně jasné, že ti, kterým lezly moje obrázky na nervy dosud, protože jsou v Plzni vidět na každém kroku, se teď střetu s nenáviděným ilustrátorem nevyhnou…

(Jen připomínám, že moje obrázky jsou v evropském hlavním městě kultury často k vidění nejenom díky dopravnímu podniku, ale i městské knihovně, Muzeu Strašidel, seriálu pro děti v Radničních listech a dalším dlouholetým a spokojeným klientům.)

A pak tu jsou ještě animované skeče na velkoplošné obrazovce v centru města, regionální televizi a monitorech ve vozech.

Cože?! Animované skeče?

Ano, natočili jsme s týmem, který vyráběl večerníček Bílá paní na hlídání, pět vtipných animovaných filmečků. Mimochodem – všechny postavičky s neuvěřitelným elánem namluvil Martin Stránský.

O husitech, kteří dokázali naplno využít výhod hromadné dopravy
O Othellovi, který v novém plzeňském divadle neuškrtí Desdemonu
Jeden roztomile černohumorný o zfušovaném pohřbu
O turistech, kteří místo k moři doletěli jen ke Karlštejnu
O Noemově arše, která jezdí podle jízdního řádu

A nyní malý výběr z fotodokumentace dopravního podniku:

ilustrace pro dopravní podnik

ilustrace pro dopravní podnik

ilustrace pro dopravní podnik - zadní čelo

ilustrace pro dopravní podnik

ilustrace pro dopravní podnik

ilustrace pro dopravní podnik

ilustrace pro dopravní podnik

ilustrace pro dopravní podnik

ilustrace pro dopravní podnik - Na Parkánu -2

ilustrace pro dopravní podnik - Rychtářka

ilustrace pro dopravní podnik - Banner