Když jsem byl malej kluk a k nám do Strašic přijela na posvícení pouť, dostal jsem nějaké kapesné, abych se mohl svézt a něco si koupit. Na střelnici prodávali placky s portréty tehdejších hvězd západního popu – Falca, Modern Talking, Madonny, Tiny Turner, A-ha, Pet Shop Boys, Michaela Jacksona, Alphaville…Jejich písničky a klipy jsme jako děti hltali z hudebních pořadů na televizi ARD a páteční hitparády rádia Bayern 3. Jinak pro nás byli naprosto nedostupní – v československých rádiích je nehráli, desky se k nám nedovážely. O to vzácnější byla každá samolepka, každý výstřižek ze západoněmeckého Bravíčka.

Vybral jsem si Sandru. Interpretku hitů Maria Magdalena, In the Heat of the Night nebo Loreen jsem si pak dokázal na placce prohlížet dlouhé hodiny. Taková vzácnost!

Proč tu o tom píšu? Ve Strašicích teď někdo vylepil plakáty zvoucí na Sandřin koncert v Příbrami. Kdyby mi tenkrát v polovině 80. let někdo řekl, že jednou taková nedostupná superstar přijede do nějakého místního kulturáku, považoval bych to za fór století. A hele, ona tady za kopcem fakt vystoupí. A nijak to nesnižuje ani fakt, že už to dávno není taková hvězda jako kdysi a že místo té dvacetileté sexbomby přijede bezmála šedesátiletá babča.

A jestli vás zajímá, jestli na ten koncert půjdu, tak ne. Ani o tom neuvažuju. Přece jen se mi za těch pár let trochu změnil vkus.

Ale ta nostalgie…