Jelikož je tatínek uvězněný v břiše velryby, asi nestihne být na Vánoce doma s rodinou. Leda by ho kluci s Bílou paní osvobodili… Poslední díl nového večerníčku Bílá paní na hlídání sledujte dnes večer na ČT2 a ČT :D. S tímhle seriálem o tom, jak večerníček vznikal, se tu však setkáte i zítra.

Obrázky k horečnatým vánočním přípravám doma u Černých vznikaly docela zajímavě. Kromě nových úhlů pohledů do kuchyně, jsem musel překreslovat i ty starší – zaretušoval jsem tradiční výzdobu a přikreslil adventní věnec, těsto na vánoční cukroví, betlém a pochopitelně stromeček.

Nejvíc práce jsem měl ale na moři. Musel jsem „zkonstruovat“ loď Běluhu a velký tanker, ale nakreslit jsem musel i dno oceánu se spoustu ryb, korálů a vrakem pirátské lodi s pokladem. Všimněte si prosím, že jsem si práci nikterak nezjednodušoval – jde o úplně jinou loď než Bludného Holanďana ze třetího dílu.

Za samostatnou zmínku stojí znovu i závěrečné titulky. Tentokrát formou fotoalba popisují „vypečené“ Vánoce u Černých se zaskočenou rybí kostičkou, tatínkovým dvojitým zraněním, pirátským oříškem, falešnými koledami a pochopitelně i hořícím stromečkem.

Předcházející díly mého seriálu o tom, jak vzniká večerníček:

Bílá paní na hlídání
Konec strašení
Poplach v ráji
Výchovný koncert
Dinohrátky
Bezhlavá láska
Halloween

A tady najdete mimořádné bonusy!

 

Během jediného týdne jsme se dostali od léta až do zimy

Mořská hladina a vše, co je pod ní… 

Potopený vrak s mrtvým pirátem 

Moře je třeba zaplnit spoustou různorodých potvor 

 Nakonec všechno dobře dopadlo