Jen ho nelitujte

V květnovém čísle časopisu Rodina a škola se tentokrát mimojiné píše o autismu, covidu, humoru a ve fejetonu na poslední stránce o tom, s čím vším se musí potýkat ředitel základní školy. (Pokračování textu…)

Otevři celý článek

Trosečníci

14. března 2020

Věděli jsme, že kvůli tomu pitomému viru budou zavírat obchody a restaurace. Ale proč museli zavřít i nás?

Zběžně obhlédneme zásoby v kuchyni. Ať už nás tady má potkat cokoliv děsivého, hlad to určitě nebude. Stejně nás někdo brzy přijde vysvobodit. Mišuna ani já nevěříme ve zlý úmysl. Prostě nás tu zapomněli, to se stane. (Pokračování textu…)

Otevři celý článek

K čemu je dobrá distanční výuka

Napsal mi pan šéfredaktor časopisu Rodina a škola, že tenhle vtip má potenciál se živelně šířit mezi všemi, kteří musí strpět distanční výuku, tedy dětmi, rodiči i pedagogy. Ano, dovedu si představit, jak strašně to už všechny štve. (Pokračování textu…)

Otevři celý článek

Covidový dekameron pro hrdiny v první linii aneb Jak jsem nevycházel z údivu

Na sklonku jara se Obec spisovatelů České republiky rozhodla, že pro zdravotníky a další dříče v první linii sepíše a vydá dekameron covidových povídek. Výsledkem je čtyřsetstránková bichle s názvem Dekameron 2020. Podobně jako slavný dekameron Giovanniho Boccaccia vznikl, aby pobavil čtenáře v době tuhého moru ve Florencii, i tento moderní povídkový almanach by měl spíš rozveselit a povznést nad všední starosti. Větší část nákladu by měla být rozdána zdarma zdravotníkům.

Ač nejsem členem spisovatelské obce, přesto jsem byl osloven, abych přispěl svým skromným příspěvkem. Napsal jsem tedy povídku Trosečníci a pak se nestačil divit. (Pokračování textu…)

Otevři celý článek

Zavirovaná novoročenka

Covid je velice důsledný a pandemie zasahuje i do takových maličkostí, kde by nás to ani nenapadlo. Už potřetí jsem kreslil novoročenku pro manžele Kohoutovy, a pak se divil, proč pořád nepřichází. Důvod byl prostý: covid. Protože nemohli v karanténě na poštu a ani nechtěli posílat svým přátelům a známým potencionálně zavirované dopisy, museli si Kohoutovi počkat, až zase budou covid-negativní, takže novoročenkami nás všechny potěšili až v půlce ledna. 

Motiv jsem tentokrát na přání milých klientů situoval na kouzelné místo v Borku u Rokycan s kaplí svatého Václava. Kdo to máte blízko, udělejte si hezkou procházku kolem Boreckého rybníka. Stojí to za to v jakémkoliv ročním období.

(Pokračování textu…)

Otevři celý článek