Obě moje děti ve školce pravidelně vybírali k recitaci na vítání nových občánků. Vždycky dostaly domů básničku, kterou se rychle naučily, a pak ji na začátku obřadu přednesly miminkům, maminkám, tatínkům a dalším hrdým příbuzným. A protože mi přišlo, že se tam recituje pokaždý to samý, domluvili jsme se s paní učitelkou, že zkusím pro tuhle příležitost napsat úplně nový básničky.
(Pokračování textu…)PF 2024

Tradiční pejskovou rodinnou novoročenku podrobila letos naše Karolína (5) zdrcující kritice: 👎
- My přece nejsme pejsci. 🐕
- V zimě se nejezdí na kole. 🚲
- Nesedí pruhy na její čepici. 🧢
No, co se dá dělat? I se zpackanou novoročenkou vám všem přeju klidné Vánoce 🎄🎁 a šťastný nový rok. 🌟🥂
Jak jsem skoro brečel nad kreslenou mapou

Dostal jsem takovou rychlou zakázku od jednoho polského nakladatelství vytvořit do jejich knížky stylizovanou mapu jednoho města. A to vám mě hodilo do takový nostalgie, že si to ani neumíte představit.
Jak to? (Pokračování textu…)
Dostaveníčko na cimbuří

Dneska začíná všechno úplně stejně jako v prvním díle. Paní Černá jede na zámek vrátit zrestaurované obrazy. Její rozhrkané dodávce se jako vždycky zaseknou přední dveře. Stejně jako v prvním díle jdou kluci okamžitě strašit do věže, zatímco kastelán chytí Uriáše, aby pak zase musel zachraňovat maminku. Jen na poli před zámkem se nepase kráva, ale ovce. Taky zámek už je opravený a lešení je pryč. Nově zrestaurovaný obraz s pečínkou, kterou Bílá paní snědla, taky dlouho nevydrží. Hlavně však na všechny na zámku čeká překvapení. A noc bude divoká… Sledujte dnes večer předposlední díl večerníčku Bílá paní na hlídání na ČT2 nebo na Déčku. (Pokračování textu…)
Sandra a nostalgie

Když jsem byl malej kluk a k nám do Strašic přijela na posvícení pouť, dostal jsem nějaké kapesné, abych se mohl svézt a něco si koupit. Na střelnici prodávali placky s portréty tehdejších hvězd západního popu – Falca, Modern Talking, Madonny, Tiny Turner, A-ha, Pet Shop Boys, Michaela Jacksona, Alphaville…Jejich písničky a klipy jsme jako děti hltali z hudebních pořadů na televizi ARD a páteční hitparády rádia Bayern 3. Jinak pro nás byli naprosto nedostupní – v československých rádiích je nehráli, desky se k nám nedovážely. O to vzácnější byla každá samolepka, každý výstřižek ze západoněmeckého Bravíčka. (Pokračování textu…)
PF 2019

Krásné Vánoce a hodně zdraví, štěstí, radosti a lásky v roce 2019! Ať je pro Vás příští rok aspoň tak šťastný, jako byl pro nás ten letošní :-)

