Před necelým rokem zazvonily u našeho domku tři půvabné, sympatické dámy. Právě zakládaly knižní nakladatelství. Nejen že jejich nakladatelství bylo úplně nové bez jakékoliv historie, ale ani ony samy neměly s nakladatelskou činností žádné zkušenosti. Tak jsme si u nás v obýváku povídali o tom, jak chtějí vydávat knížky pro děti a nenásilně a přirozeně je vyprávěním jednoduchých příběhů učit anglicky. A mně bylo čím dál jasnější, že do toho půjdu s nimi.

Minulý týden za mnou tytéž milé dámy přijely do Plzně na Noc literatury a přivezly mi hrdě ukázat první výtisky naší společné knížky. Klobouk dolů! Díky promyšlenému konceptu a redakčnímu perfekcionismu se povedl jeden z nejúžasnějších projektů, na kterých jsem se zatím podílel.

A v čem je Miram Family tak skvělá?

  1. Tahle knížka naučí vaše děti anglicky, aniž by se musely biflovat jednotlivá slovíčka a pak se je bály skládat do vět, aby neudělaly chybu.
  2. Česká verze knížky je napsaná na průsvitných stránkách, které perfektně sedí k originálnímu textu. Jinými slovy – je to knížka s titulky!
  3. Audionahrávku dostanete ke knížce zdarma. Je načtená dětským hlasem, což malí čtenáři jistě ocení.
  4. Text je navíc důmyslně propojený s barvami, díky čemuž se do procesu vnímání zapojují obě hemisféry najednou.
  5. Vlastní příběh na dané téma může začít tvořit v angličtině i vaše dítě, třebaže dodnes možná anglicky neumělo.
  6. Z knížky můžete jednoduše vyjmout a vystříhat hrací kartičky, se kterými si pak děti užijí spoustu zábavy, aniž by tušily, že se přitom vlastně učí.
  7. Knížka je plná parádních ilustrací. Kreslil je nějaký Vhrsti :-)

Co dodat na závěr? Touhle knížkou to samozřejmě nekončí. Už teď se připravuje druhý díl!

Miramovi_02_

 

Miramovi_05B

Miramovi_03B

Miramovi_07B