Moje interaktivní mluvící kniha Už vím jak vyšla na Slovensku pod názvem Už viem, ako sa to robí – interaktívna hovoriaca knižka. I v ní najdou děti více než 2 500 zvuků, stovky lidí, zvířat, aut a strojů, spoustu informací a zábavy. Nenamluvil ji Tomáš Hanák, nýbrž (neméně skvělý) Ján Dobrík. Průvodce knihou dělá dětem malý Vojto.

Sám jsem pro slovenskou verzi své knížky udělal doslova jen pár kosmetických změn – a sice jsem vyměnil dvě z 652 nakreslených postaviček. Místo stínadelského Širokka tak najdou slovenské děti v knize Jurošíka a místo Pana Tau tancuje na zábradlí jednoho z domů Peter Pan. Další malé změny provedli ve slovenské redakci sami. Třeba policejní Octavii přebarvili z českých barev na slovenské a kamion vezoucí boty už není ozdobený parodií na logo firmy Baťa.

Poskytl jsem Slovákům veškeré podklady včetně fontu, takže mohli bez problémů přepsat všechny nápisy. Zemědělské družstvo Sedlák a spol. přejmenovali na Poľnohospodárske družstvo Gazda a spol. a pro čerstvé pečivo se ve slovenské knize nechodí k panu Houskovi, nýbrž k panu Žemličkovi.

Co vám mám povídat? Je to pro mě radost vidět svoje dílo v nové verzi. A mám husí kůži z toho, že i slovenské děti se v kapitole o tom, jak kniha vznikla, můžou podívat až do našeho obýváku.

Slovenskému nakladateli z celého srdce přeji, aby se velkorysý náklad 8 000 kusů co nejdřív prodal. Ideálně do Vánoc.