Poslední 13. díl večerníčku Bílá paní na hlídání je tu. Dneska bude těžké tu něco psát, když vás nechci připravit o překvapení. Jenže jak to vlastně utajit, když ten zatracený čáp lítá kolem domu jako blázen, pak ještě stojí vycpaný v přírodopisném kabinetu a zdobí i stěny nemocničního pokoje? Ale za jakých okolností se to všechno seběhne, a co to vlastně bude, je stejně ještě mnohem zajímavější! Takže si to nenechte ujít dnes v 18:45 na ČT2 nebo na Déčku.

Na prvním obrázku jste si prohlédli všechny nové postavy a rekvizity, které jsem musel do posledního dílu vymyslet. Třeba tatínka v pyžamu jsme ještě neviděli. A školní aktovky pro kluky, pochopitelně. Uriáš s tou svojí dokonce spí… Čtyři holčičky z ordinace doktora Medvěda si ale možná pamatujete, ne? A ta limuzína? To je pěkná provokace pro vlastníky staré dodávky, které se neustále zasekávají přední dveře.

Mimochodem v dodávce maminka pronese větu, kterou řekla ze spaní, když nocovala na zámku. A tatínek si zase vzpomene, jak jednou lítal ve snu.

13_dodavka

Mezitím kluci demolují přírodopisný kabinet. Naštěstí tam mají přehledně popsané krabice: Něco. Nic. Toto. Tuto.

13_kabinet_prirodopisu

Hlavně, že máme motýle!

13_motyle

Ale ta ředitelka je přísná přesně tak, jak říká Uriáš.

13_reditelka

Za třídního učitele jsme klukům vybrali Pavla Brycze, autora námětu. Maminčin pokyn, aby kluci nezlobili paní učitelku, tak dostává poněkud žertovný význam. Ve třídě visí místo současného prezidenta raději Komenský. A v ředitelně Havel.

13_ucitel

Pod závěrečnými titulky velkolepě defilují všechny postavy, které se v seriálu od prvního do posledního dílu objevily. Často i ve velmi překvapivých souvislostech. Tak třeba Ollie, královna sjezdovky, mává s taškou na nádraží. A pirát z Bludného Holanďana se zase skamarádí s dědou Černým. Pečínku z obrazu už někdo vyjedl celou!

13_pecinka

Poslední záběr celého večerníčku a „podpis“ pana režiséra.

13_rezie

To je všechno. Díky, že se díváte. Díky, že čtete.

Díky za to, že jsem mohl být u toho.