Po roce a půl od podepsání smlouvy se na internetových stránkách Albi objevila upoutávka na moji novou autorskou knížku, o které jsem tady celou dobu mlžil, jak se dalo: Co v ní bude, kolik bude mít stránek, jak mi pomáhal Tomáš Hanák, že já sám budu hlavní postavou

Konec spekulací, přátelé!

Knížka se bude jmenovat Už vím jak a je to první plně autorský titul veleúspěšného projektu Kouzelné čtení. Znamená to, že jde o první velkou knížku z téhle populární řady, kterou od začátku do konce zpracoval jediný autor. Od námětu přes text až po ilustrace. A za druhé to znamená, že všechny informace z knížky se dětští čtenáři dozví výhradně pomocí obrázků a elektronické tužky.

O čem to tedy bude?

Děti zjistí, jak se vyrábí nejrůznější věci od stavby domu přes šití bot a oblečení, pečení chleba a výroby mléčných výrobků, produkci skla a porcelánu až po zábavu – fotbal a muziku. Nakonec tam najdou i detailní popis toho, jak vznikla právě tahle knížka. To vše vždy s velkou exkurzí do historie daného oboru. A je tam toho ještě mnohem víc!

Na projektu jsem tvrdě pracoval celý rok a budu vám tady ještě nějakou dobu ukazovat, jak knížka vypadá, jak se s ní pracuje (tedy až opravdu vyjde) a proč mi to vlastně tak dlouho trvalo. Spočítal jsem třeba, kolik jsem musel nakreslit lidí včetně pohlaví a rasy, kolik je v knížce zvířat, aut nebo domů, kolik musel Tomáš Hanák namluvit textů… A už teď vám můžu říct, že ta čísla jsou fakt ohromující.