Nahaté klučičí pindíky? Potopa v koupelně? Piráti z Karibiku? Ve večerníčku? Ano, dnes večer na ČT2 a ČT :-D.

Jsme všichni mladí a nespoutaní, a tak jsme si všechny tyhle věci klidně dovolili. Začínáme v koupelně zatopené téměř po strop. Vůbec jsme se nesnažili vymýšlet jejich polohy a pozice vůči divákovi tak, aby to zůstalo skryto. Proč bychom měli?

Mimochodem k několika pohledům do koupelny z prvního dílu jsem musel přimalovat pár dalších. A poprvé se ocitáme u Černých v kuchyni. A pak už do divadla a na pirátskou loď. Ptáte-li se, jak to jde dohromady, odpověď zní: jednoduše.

Nakreslit jen tak nějaké divadlo z hlavy, není kupodivu úplně snadné. Člověk se zkrátka musí poučit, jak taková divadla vypadají, čím se liší od muzeí či galerií, co vlastně dělá to kouzlo, že barák vypadá jako divadlo. Nakonec jsem tedy vytvořil jakousi podivnou kombinaci mezi vlastní fantazií a desítkami nejrůznějších divadel z celého světa.

Problémy řešíte i uvnitř. Nakreslit spoustu statických sedaček a lóží je ještě to jednodušší. Ale posadit na ně lidi a každého zvlášť animovat? A k tomu všechny hudebníky z orchestru? Ani náhodou! Takže je to celé takové komorní, ale nakonec to nikomu nevadí, protože za pár vteřin připluje na jeviště opravdová pirátská loď. Dovolil jsem si ji mimo jiné opatřit vyrytými odkazy na Jacka Sparrowa z mých milovaných Pirátů z Karibiku. Nejspíš si jich nevšimnete, ale jsou tam. Kapitán Jack Sparrow poprvé ve večerníčku České televize!

A jako vždycky upozorňuji i na závěrečné titulky. Tentokrát letí kluci domů a – nejspíš to nikdo neocení – na dosud modré obloze se objevují první bouřkové mraky a s posledním titulkem poprvé zabouří. To proto, že bouřka čeká na diváky hned v příštím díle.

Předcházející díly mého seriálu o tom, jak vzniká večerníček:

Bílá paní na hlídání
Konec strašení
Poplach v ráji

 

Muzikanti a jejich nástroje

Městské divadlo ještě před vybarvením

Jeden z mnoha pohledů na palubu pirátského korábu