Už dlouho jsem si chtěl po letech vyzkoušet nějakou grafickou techniku. Volba nakonec padla na serigrafii. Vzal jsem nápad, který jsem kdysi kreslil pro časopis Naše rodina, a celý jsem ho znovu překreslil do čtyř barevných šablon. Po pár hodinách v sítotiskové dílně DEPO2015 je na světě série deseti číslovaných originálních tisků.

Je to něco úplně jiného, než jste ode mě dosud viděli. Žádná puntíčkářsky vedená kresba, žádný počítačový coloring, žádné retuše. Místo toho originální kresba perem se všemi chybami a nedostatky. Barevné plochy tu a tam přerušované místečky, která se neosvítila do výsledného obrázku. Soutisk občas utíká o nějaký ten milimetřík. To vše na více než třicet let starém archivním kartonu z někdejších Krkonošských papíren.

Výsledkem je… ano, pravděpodobně jsem se dopustil… umění.

Obraz, který si necháte zapaspartovat a pověsíte doma na stěnu s pocitem, že vás v horkých letních měsících pěkně ochladí a v zimě pohladí na duši. Žádná ilustrace čehokoliv, nýbrž skutečný obraz jenom pro vás.

Už nikdy tenhle motiv znovu nevytisknu. Už nikdy o žádné jiné sítotiskové grafice nebudu moci tvrdit, že je to ta historicky úplně první. Zůstane jen těchto deset ručně číslovaných a podepsaných uměleckých tisků. Každý z nich je trochu jiný. Každý z nich je originál. A vy můžete mít jeden z nich doma.

A cena? Za pár let jistě nedozírná ;-) Dnes pro vás jen za 3 200 korun. Napište si o ten svůj, dokud není pozdě!

Název: Zimní procházka. Technika: serigrafie. Rozměr papíru: 330 x 455 mm. Rozměr motivu: 203 x 290 mm. (Ano, je to docela velký.)