Pro děti ve školách, knihovnách nebo na letních táborech je beseda se spisovatelem a ilustrátorem velmi atraktivním programem. Děti jsou nadšené, když se přímo před nimi odvíjí zábavný příběh a rovnou k němu vznikají velké ilustrace, které jim pak zůstanou na památku. Velmi populární jsou i workshopy s jejich oblíbeným večerníčkem Bílá paní na hlídání. Jezdím besedovat s dětmi po celé republice. Kromě toho už jsem bavil i děti v zahraničí: v Bruselu, Aténách, Stockholmu, Moskvě, Drážďanech či Bratislavě.

 „Bylo pro nás velkým potěšením, že naši školu ZŠ Žerotínova ve Valašském Meziříčí, navštívil při příležitosti Slavnosti čtení pan spisovatel a výtvarník Vhrsti. Pro prvňáčky to byl opravdu významný den, protože poprvé veřejně před svými spolužáky a rodiči mohli ukázat, že už umí číst. Součástí programu bylo vystoupení pana spisovatele, při kterém vyprávěl a kreslil svou vtipnou autorskou pohádku. Pan spisovatel zapojil při vyprávění i děti. Na památku nám zanechal své vkusné kresby, které nám budou připomínat toto setkání. Pro děti byl velký zážitek setkat se s takovým člověkem. Věřím, že i tato zkušenost bude mít dobrý vliv do budoucna na vztah dětí ke čtení a knihám.“

Mgr. Irena Bušová — učitelka

Reaguji na vaši bezva besedu s dětmi mé třídy na Veletrhu dětské knihy v Liberci. V tom kraválu jste se projevil jako muž pevných nervů. Trošku se stydím, že v červnovém návalu akcí finišujícího školního roku jsem se neinformovala u organizátorů veletrhu, s kým vlastně budeme besedovat. Obvykle bývám připravena. Děti mne druhý den velmi mile překvapily – přinesly do školy vaše knížky. Tak snad někdy příště dojde i na autogramy.

Mgr. Jindřiška Krenková a žáci 3.A