O_mne

Jmenuji se Vojtěch Jurík a jsem profesionální ilustrátor a spisovatel na volné noze s dvacetiletou praxí. Věnuji se tvorbě pro děti i pro dospělé. Publikuji výhradně pod pseudonymem Vhrsti. Kromě výtvarné a literární činnosti tvořím komiksy, kreslené vtipy i reklamní materiály.

Jsem výtvarníkem večerníčku Bílá paní na hlídání (Česká televize, 2013/2019). Moje první kniha Už se nebojím tmy (Mladá fronta, 2007) získala Cenu učitelů za přínos dětskému čtenářství. Český jazyk 1 s mými ilustracemi dostal ocenění BESA (The Best European Schoolbook Awards) za druhou nejlepší učebnici v Evropě. V roce 2014 jsem vydal vlastním nákladem autobiografický komiks Nejdůležitější věc na světě, za nějž jsem dostal Cenu Bohumila Polana. Za svou práci na poli kresleného humoru jsem obdržel česko-slovenskou Novinářskou cenu 2015.

Můj čtyřletý syn má mononukleózu. Zachraňuje nás lego, knížky a báječná Bílá paní na hlídání.

Děkuji za úžasný nápad, jak podpořit děti při výuce francouzštiny! Jsem nadšena způsobem zpracování, doplňujícími hrami s krásným hlasem Chantal Poullain. Výukové materiály takové kvality není snadné najít ani na zahraničních jazykových stránkách. Od té doby, co jsme se o Bílé paní ve francouzštině dozvěděli, jsme pravidelnými návštěvníky.
Děkuji všem, kteří se na projektu podíleli. Rozhodně o něm řeknu svým známým a spolu s dětmi se budeme těšit na další díly!
Jitka Silarszka